Výber 5 svetovo unikátnych nápojov. Poznáte ich aj vy?

Ste zvedaví a radi objavujete nové nápoje?  Chcete zažiť opäť niečo výnimočné? Mienite ochutnať niečo, čo má originálny charakter a svoj zaujímavý vlastný príbeh? Želáte oceniť  vloženú mimoriadnu pridanú hodnotu, bez ktorej by sa jednalo len ďalší bežný produkt, s ktorým ste sa už toľko krát stretli?  Nemáme nič proti overenej kvalite. Naopak. Ale predsa len, určite ste už zažili ten pocit, že je čas skúsiť nové chute a s tým spojené opätovné nadšenie. Potom zbystrite pozornosť. Máme pre vás fantastickú príležitosť zúčastniť sa poznávacej plavby. K nej vám dáme mapu výnimočných nápojov, ktoré čakajú na vaše odhalenie. Naberte odvahu a poďte s nami objavovať a spoločne zdieľať unikátne nápoje sveta!                                        

Absinth

Tento legendárny, veľmi silný nápoj bohémov 19.storočia sa vyrába z  paliny dračej, anízu a feniklu (tzv. „svätá trojica“). V mnohých krajinách bol absinth zakazovaný a obmedzovaný skoro celé 20.storočie. V súčasnosti je jeho výroba v Európskej únii už opäť povolená. Jedná sa o veľmi zaujímavú tému, ktorá svojou košatosťou môže ponúknuť niekoľko článkov. Jedinečnosť absintu, okrem samotného pohnutého príbehu, spočíva v obsahu tujónu, psychotropnej látky, ktorá je v tomto nápoji obsiahnutá. Práve on sa podieľa na zvláštnych stavoch, ktoré mohli konzumenti absinthu pocítiť. Vzhľadom k tomu, že v časoch Vincentha Van Gogha a iných impresionistov neplatili dnešné prísne opatrenia,  obsah tujónu bol viacnásobný v porovnaní s dnešnými výrobkami.

Dnes je daná látka regulovaná tak, aby nespôsobovala ťažkosti. V súčasnosti výrobcovia absinthu musia dodržiavať smernice zavedené EÚ, podľa ktorých množstvo tujónu v absinte nesmie prekročiť 10 mg/l v bežných liehovinách a 35 mg/l v bitter (horkých) nápojoch. V súčasnosti existuje na svete viac ako 200 značiek Absint. My vám odporúčame tieto konkrétne absinty:

La Feé Absinth Parisienne:

je jedným z najslávnejších absintov. Vyrába sa priamo v Paríži podľa pôvodnej receptúry z 19. storočia a s požehnaním Musée de l’Absinthe. Základ arómy tvorí palina, ktorá mu dodáva nezameniteľnú chuť. Farba je iskrivá, limetkovo zelená, po zriedení studenou vodou sa pekne zakalí. Pite ho zriedený studenou vodou v pomere 1:3, tak ako káže tradícia.

La Fée Absinth Bohemian:

tento absinth „českého“ typu má modernú receptúru, ktorá odráža náladu zamatovej revolúcie. Je obzvlášť vhodný do koktailov kvôli nízkemu podielu anízu. Má žiarivo zelenú farbu s elektrizujúcim modrým okrajom. Vôňa je výrazná, so sýtymi tónmi eukalyptu a mäty. Výrazná chuť plná osobnosti a charakteru. Jemná harmónia medzi ľahkými tónmi mäty a korenia, so silou a hebkosťou typickou pre absinth „českého“ typu.

absint la fee

Pastis

Keď sme spomenuli absinth, nemôžeme obísť francúzsky likér Pastis. Tento národný anízový likér sa stal obľúbeným v čase, keď bol vo Francúzsku zakázaný absinth. Tento nápoj, ktorého základom je sladké drievko, je jednou z najpredávanejších značiek v Európe aj na svete. Pochádza z roku 1932, keď  Paul Ricard vytvoril nápoj s chuťou anízu a založil firmu v Marseille, ktorá vyrábala a predávala to, čo on nazval pastis. Dnes sa často riedi s vodou, čím získava mliečno-bielu farbu. Nie je však  pre padavky, pretože obsahuje až 45 % alkoholu. Dávame do vašej pozornosti:

Ricard Pastiz

Verne napĺňa slogan z roku 1932 „Ricard, skutočný pastis z Marseille  “ Je jednou z najpredávanejších značiek alkoholu v Európe aj na svete. Zlato-hnedá farba, ktorá prechádza do neprehľadnej smotanovej farby po zmiešaní s vodou. Vôňa lahodne kvetinová s anízom, bylinkami a sladkým drievkom. Suchá, osviežujúca a komplexná chuť bylín, anízu a sladkého drievka.  V roku 2014 Ricard Pastis získal zlatú medailu na súťaži International Review of Spirits Award.

Ciroc vodka

Ciroc  vodka je nepochybne veľmi moderný a exkluzívny nápoj pre dnešnú dobu, ktorej prináša štýlovosť  a vynikajúcu chuť. Viete, čím sa odlišuje Ciroc vodka od ostatných vodiek? Zásadný rozdiel je v surovine. Väčšina vodiek sa vyrába z obilia, napríklad pšenica, ovos, ryža, raž alebo kukurica.  Samozrejme, dajú sa použiť aj zemiaky. Avšak Ciroc vodka sa odlišuje tým, že je vyrábaná zo špeciálne vybraného jemného francúzskeho hrozna.

Použitá je macerácia za studena a skladovanie v chlade, pretože na rozdiel od obilia, na uvoľnenie cukrov hrozno nepotrebuje byť zahrievané. Kvôli dosiahnutiu najlepšej možnej chute trvá fermentácia dva týždne. Výroba pokračuje následnou 5 násobnou destiláciou. Proces destilácie je inšpirovaný viac ako sto rokmi vinárskeho kumštu a remeselného spracovania.  Pri prvej destilácii je odroda hrozna Ugni blanc umiestnená do oceľových tankov a odroda hrozna Mauzac Blanc sa destiluje v medených tankoch. Sú destilované až na 96,5 % a 93,5 %, potom sa spolu zmiešajú v pomere 95 % Ugni Blanc a 5 % Mauzac Blanc. Piata destilácia je v tradičnom Armagnac štýle. Používajú sa medené kotlíkové tanky na mieru, ktoré sa nachádzajú v historickom rodinnom liehovare Distillerie de Maison Villevert – Chevanceaux na juhu Francúzska. Táto posledná  dodáva Ciroc vodke veľmi jemnú textúru a zároveň charakteristickú, výnimočne čerstvú citrusovú chuť. Vzhľadom na výnimočnosť osobitého obsahu, aj fľaša svojím exkluzívnym vzhľadom patrí do vyššej kategórie.

ciroc vodka

Zwack unicum

Zwack Unicum je legendárny bylinný likér a národný nápoj Maďarska, ktorý patrí medzi korenené bittery. Jeho jedinečnou osobitosťou a prednosťou je, že je vyrobený výlučne z prírodných látok.  Je nezameniteľnej horkej chuti, ktorá sa získava z viac ako 40 rozličných bylín a korenín zo všetkých 5 kontinentov, ktoré podliehajú neustálej kontrole kvality. Viete odkiaľ? Veľká časť z nich pochádza zo Karpatskej kotliny, ale cenné ingrediencie  sa získavajú aj z Austrálie, Maroka, Číny, Srí Lanky, Nigérie, Severnej a Južnej Ameriky alebo Indie.  Tento výnimočný bylinný likér vznikol a je vyrábaný už po 6 generácií podľa tajného, rodinného receptu. Aby sa zabezpečil, byliny a koreniny nie sú dodávané do továrne s označením mena, ale v očíslovaných vreciach. Poznávacím znakom likéru je charakteristická fľaša v tvare guľatej destilačnej banky a logo so zlatým krížom na červenom pozadí.  Po destilácii zreje niekoľko mesiacov vo veľkých dubových sudoch v rodinnom liehovare Zwackovcov v Budapešti. Vďaka obsahu prírodných liečivých bylín má priaznivé účinky na celý organizmus.

zwack unicum

Viete ako uzrel svetlo sveta samotný názov?

Podľa rodinnej legendy v roku 1790 doktor Zwack, dvorný lekár na cisárskom dvore, za účelom liečby žalúdočných ťažkostí namiešal bylinný likér a prvýkrát ho ponúkol cisárovi Jozefovi II. Jeho majestát  po degustácii poznamenal: „Das ist ein unicum!“ Nemohol tušiť, že dal práve názov skvelému nápoju, ktorý ho prežije celé stáročia.

Unicum Szilva

V roku 2012 sa spojili stovky rokov starých tradícií s inovatívnymi snahami a výsledkom je  Unicum Szilva. Jedná je vlastne o Unicum, ktorého originálna receptúra je nasiaknutá chuťou a neodolateľnou vôňou sušených sliviek, ktorá ho tak obohatila o  výraznú harmóniu a prirodzenú, zamatovú a ovocnú arómu. Stal sa vhodnou kombináciou, ktorá tiež vyzrela v dubových sudoch a získala osobitný charakter.

Unicum Riserva

Ale skutočne úžasnou inovatívnou novinkou je Unicum, ktoré tvorí zmes s tokajským šesťputňovým vínom s názvom Riserva.  Jedná sa o dvojnásobne jedinečný, vysoko kvalitný likér, pretože zrel nie v jednom, ale  rovno až v dvoch veľmi odlišných a špeciálnych sudoch. Unicum najskôr starne v najväčšom a najstaršom súdku v liehovare, ktorý je v budapeštianskych pivniciach už osemdesiat rokov. Počas desaťročí získalo drevo povlak, ktorý sa nazýva „čierny med“, ten dáva ešte väčšiu hĺbku a charakter . V druhej fáze je umiestnený do nádoby Tokaj Aszu, kde už celé roky dozrievalo legendárne víno v Tokajských pivniciach. Vďaka tomu dôjde v dokonalej harmónii  k spojeniu exotických bylín a korenín s podmanivou  medovou arómou Tokaja.

Akonáhle sa známa horká chuť Unicum stretne so zmyselnou sladkosťou Tokaja, Unicum Riserva sa stáva jemnejšou, ale súčasne pikantnou a ovocnou, s náznakmi sušených marhúľ a nádychom jedinečných byliniek. Ako v prémiových kategóriách býva zvykom , každá fľaša má unikátne číslo.

S týmto mimoriadnym likérom sa rozlúčime skutočne existujúcim vtipom: Unicum je v malej miere liekom a vo veľkej medicínou“. Okrem toho, veď máte odporučenie samotného cisára.

Skorppio vodka

V každom prípade je táto vodka absolútne unikátna! Jedinečnosť spočíva v kontroverznej, exotickej prísade uloženej na dne fľaše. Akej? Už ste jedli niekedy v živote škorpióna? A chcete to skúsiť? Odporúčame vám bezpečnú formu, ale predsa len s nádychom dobrodružstva a tajomnej atraktivity  v podaní Skorppio vodky. Priblížte sa bez rizika k pulzujúcej scéne (možno ste ju videli), keď James Bond pije nápoj so škorpiónom na ruke. Zjesť svojho prvého škorpióna, to už snáď za to vzrušenie stojí.  Áno, vodka nenesie svoj názov po Kráľovi Škorpiónovi, ale preto, lebo obsahuje skutočného, podotýkame a zdôrazňujeme, jedlého škorpióna. Malý detail, ktorý pridal na absolútnej jedinečnosti tohto produktu. Akoby sa pokúšal vytvoriť pikantný prístup k inému uhlu pohľadu na perspektívu pojmu „otrava alkoholom“. Túto jedinečnú vodku vyvinul Rodrigo Rodriguez z Mexika. Vodka je vyrobená zo 100% pšeničných zŕn, je 5-krát destilovaná a viacnásobne filtrovaná.

Škorpióny sú pre tento účel špeciálne chované na farmách. Kŕmia sa stravou, ktorá je upravená tak, aby škorpióny neobsahovali  žiadne škodlivé jedovaté toxíny a boli bezpečné pre ľudskú spotrebu . Preto kŕmenie a životné prostredie podlieha prísnej kontrole a najvyšším potravinovým štandardom. Maškrtníkom odporúčame, aj napriek zdravotnej nezávadnosti, pred konzumáciou škorpióna odstrániť žihadlo z jeho chvosta, prípadne celý chvost. Horšie sa prehĺta a mohlo by dôjsť k poraneniu. Vôňa Skorppio vodky je veľmi mierna a v chuti jemná, hladká a len minimálne ostrá. Táto fajnovosť je vyrábaná a balená v Anglicku. Ak chcete zapôsobiť na svoje okolie a nebojíte sa nových neprebádaných území , neváhajte a spoznajte silné vzrušenie z degustácie Skorppio vodky.


(Zdroj: YT – skorppiovodka)

Idete do toho?

Našou úlohou bolo predstaviť vám jedinečné nápoje so špeciálnou chuťou a vašou úlohou, ak sa touto cestou vyberiete, je overiť si ich a správne vychutnať. Vyskúšajte. Uvidíte sami, určite to stojí za to.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.