5 vecí, ktoré ste o tequile netušili!

Tequila patrí k najznámejším mexickým alkoholickým nápojom. Kto navštívil Mexiko a neochutnal pohárik dobrej tequily, ako by v krajine ani nebol. Tento druh alkoholu majú v obľube nielen samotní Mexičania, ale aj ľudia po celom svete. Prinášame vám zopár pikošiek, o ktorých ste (zrejme) doposiaľ nepočuli.

1.Keď Španieli kolonizovali Ameriku, rozličné domorodé kmene pili alkoholický nápoj zvaný pulque. Ten sa vyrábal kvasením šťavy z agáve. Pulque mal dôležitú úlohu pri náboženských obradoch a jeho konzumácia striktne regulovali lokálni lídri. Historici tvrdia, že proces destilácie bol Američanom predstavený práve Španielmi.
Aktuálne výskumy vyhotovené mexickými vedcami už hovoria o tom, že destilácia prebehla pred príchodom kolonizátorov. Je preto náročné odhadnúť, čo ľudia v minulosti destilovali. Tak či onak, tequila v aktuálnej podobe vznikla až o niekoľko storočí neskôr. Problematika samotnej destilácie ostáva naďalej otvorená, no možno s určitosťou povedať, že domorodá populácia nepila tequilu v podobe, v akej ju poznáme dnes.

2.Počas kolonizačného obdobia ženy predávali aj pili spomínané pulque. Avšak, neboli vítané v podnikoch určených pre pánov z robotníckych tried. Veľkú časť 20. storočia nesmeli piť istý typ alkoholu na verejnosti – napríklad tequilu. Aj napriek tomu ľudia na veľkých filmových plátnach videli okúzľujúce dámy s pohárikom tequily v ruke. Jednou z nich bola slávna mexická herečka Sara Garcia.

3. Keďže tequila je produkovaná z modrého agáve, jeho zber štartuje po desiatich rokoch od vysadenia. Počas zberu sa osekávajú všetky listy špeciálnym nástrojom do momentu, kým pracovníkom zostane iba jadro – srdce agáve. Jadro agáve váži okolo 40 kilogramov. Z daného množstva vznikne približne šesť litrov tequily. Výrobcovia zvážajú agáve do pálenice, kde sa musí dobre spracovať. Po zhnednutí jadra a procese kvasenia nastáva destilácia. Pravá tequila by mala obsahovať okolo 40 percent alkoholu.

4.V Mexiku sa môže tequila vyrábať iba v piatich oblastiach. Patrí k ním celý štát Jalisco a konkrétne oblasti štátov Nayarit, Michoacán, Guanajuato a Tamaulipas. Na každej z fliaš tequily musí byť označenie NOM, teda ochranná známka a číslo, ktoré uvádza miesto, kde bola vyrobená. Akonáhle údaje na výrobku chýbajú, ide o jasný signál, že fľaša nemá čistý pôvod. Najväčším výrobcom tequily je firma Jose Cuervo. Tá činnosť zahájila v roku 1795.

5.Mexičania ju obľubujú teplú. Ak sa opýtate Mexičana na spôsob pitia tequily, odpovie vám, že ju treba piť podľa chuti. Oni ju popíjajú po dúškoch a nesmie byť vychladená. U nás, ale aj v iných štátoch, si jej konzumáciu spestrujeme. Strieborný variant sa najčastejšie popíja s plátkom citróna a soli, zlatý zas s pomarančom a škoricou. Pravdepodobne ste nevedeli, že zlatú tequilu výrobcovia dofarbujú karamelom. Je považovaná za nekvalitnú a používa sa hlavne do miešaných nápojov prebíjajúcich jej chuť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.