Aké „nepríjemnosti“ a dilemy môže spôsobiť víno?

Víno je bezpochyby ušľachtilý nápoj, ktorý si po celom svete získal milióny fanúšikov. Aj napriek tomu môže jeho popíjanie sprevádzať zopár menších ťažkostí. Toto sú tie najčastejšie.

Ako si poradiť, keď …

… vám ponúknuté víno nechutí

Čím je oslava komornejšia, tým ste vo väčšej nevýhode. Pokiaľ na sebe cítite uprené pohľady všetkých prítomných a odmietnutím vína nechcete hostiteľov uraziť, zmiešajte ho s minerálkou. Obávaného pobúrenia sa určite nedočkáte, pretože veľa ľudí inklinuje práve k vínnym strikom.

… sa červeným vínom oblejete

Na dlhoočakávanej akcii ste iba zopár minút, no ihneď v úvode sa vám pritrafí menšia nehoda a kamarát vás obleje vínom. Predpokladáme, že odstraňovač škvŕn či osvedčenú sódu bikarbónu v kabelke bežne nenosíte. Osvedčeným spôsobom je zbaviť sa fľaku pomocou bieleho vína. Jednoducho si na škvrnu naneste zopár kvapiek nápoja a špinu odstráňte napríklad na toaletách.

… oslava skončila, víno ostalo

Dôležité je množstvo nedopitého vína. Máte vo fľaši tri štvrtiny? Potom ho skladujte tri až päť dní. Ak je fľaša naplnená do polovice, víno „dorazte“ ideálne do dvoch dní a s menším objemom by ste si mali poradiť do ďalšieho dňa.

… kedy piť víno? Až po pive?

Na túto otázku vám s prehľadom odpovie každý zarytý milovník vína. Najskôr pivo a následne iba rozjímanie a relax pri dobrom vínku. Opačné poradie je údajne menšie spoločenské faux pas.

… z vína máte bolehlav

Tento jav je bežný po pití lacných a docukrovaných vín. Áno, hlava neraz pobolieva aj po značkovom víne, no tu býva problémom skôr vypité množstvo. Priťažia vám cigarety, ťažké jedlá, mixovanie rôznych druhov vín, respektíve iného alkoholu. S potenciálnou migrénou na druhý deň vám pomôže regulovanie množstvo vína v organizme už počas večera čistou vodou alebo minerálkou.

… budú správne poháre?

Možno idete na kolaudáciu k priateľom, ktorí si byt ešte len zariaďujú a poháre na víno by ste u nich hľadáte márne. V tom prípade radšej zainvestujte a k dobrej fľaši prikúpte aj sadu vínnych pohárov. Takýchto darčekových balení býva v obchodoch neúrekom. Poháre s hrubším sklom, určené povedzme na popíjanie limonády, bránia vychutnať si pôžitok z nápoja v plnom rozsahu.

… neviete odhadnúť teplotu

Teplota sa vždy líši v závislosti od druhu vína. Biele vína servírujte pri teplote 10 – 14 stupňov Celzia, staršie ročníky pri vyššej teplote. Mladšie červené vína podávajte vychladené na 14 – 16 stupňov Celzia, staršie pri teplote o dva stupne vyššej. Vo všeobecnosti je odporúčanou teplotou na skladovanie vína 11 stupňov Celzia.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.