Ako si vybrať rum

Rum. Verný spoločník pirátov na plavbách. Spoľahlivá súčasť našich obľúbených koktejlov. Nikdy nestarnúci nápoj pre pravých labužníkov.

V poslednej dobe sa kultúra pitia rumu v našich končinách pomaly dvíha. Rum už nie je len alkoholickou zložkou Cuba libre, ale stáva sa vecou prestíže objednať si v podniku exkluzívny mok z fľašky s nie-celkom-známym pomenovaním.

Rumov je však veľa. Ako si vybrať ten správny? V prvom rade treba vedieť, na akú príležitosť ho chcete použiť. Na koktejl párty? Na posedenie s kamošmi? Len tak na chuť k peknému večeru? Od vašich plánov sa totiž odvíja výber toho pravého rumu pre vás.

Super žúrka s rumom

Ak máte radi miešané nápoje a nechcete minúť veľa peňazí, s klasikou nič nepokazíte. Captain Morgan, Havana a Bacardi sú skvelou voľbou pre nenáročných, ktorí si chcú jednoducho len „okoreniť“ svoje limonády.

Vytiahnite tajné eso

Chcete sa predviesť pred kamarátmi, že nie ste úplný začiatočník a zároveň im chcete dopriať aj nový chuťový zážitok? Siahnite po zlatých a tmavých rumoch. Tieto rumy starnú od piatich až do 15 rokoch a nájdete aj v našich končinách dostupné rumy ako Angostura, Mount Gay, Appleton, Abuelo či Malteco.

Špičkové rumy do kresla pri krbe

Máte radi svoj rum tak ako orálny sex – pri krbe a s kockou ľadu? Potom je pre vás dôležité, aby ste si to naozaj užili. V tejto kategórii máme pre vás úplne iný druh rumov. Ich vek sa začína tak niekde okolo dvadsiatky, ale môžu mať aj omnoho viac – záleží, ako dobre sa vedia uskladniť a koľko ste za ne ochotní zaplatiť. No ten zážitok stojí za to. Chuťovo ich nepredčí nič z toho, čo sme doteraz spomenuli. Vyrábajú sa totiž nie z melasy cukrovej trstiny ako bežné rumy, ale priamo destiláciou z jej čerstvej šťavy. Ak si chcete rum ozaj vychutnať, siahnite po fľaškách Centenario, Mombacho, Flor de Cana či Santiago de Cuba.

Tak čo, už sme vás navnadili? Výber rumov je u nás naozaj bohatý. Rum sa dá piť celoročne – v zime a na jeseň zahreje, v lete osvieži. Vyberte si ten svoj, alebo otestujte nový, ktorý sa môže stať vašou životnou láskou. Rum pijú nielen fajnšmekri, ale nezabúdajme, že hlavne! Hlavne tí piráti. Rawr!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.