Ako správne flambovať a ďalšie skvelé tipy do každej kuchyne

Radi sa zvŕtate za sporákom alebo pri grile? Potom sa vám naše gastro triky určite zídu. A na záver k nim pridáme chutný recept, ako inak, s obsahom alkoholu. ☺

Správne flambovanie

Flambovanie je záverečná fáza prípravy jedál, keď do hotových pokrmov pridáme alkohol a ten zapálime. Cukor v alkohole vzplanutím skaramelizuje a jedlo dostane sladšiu chuť. Neflambujte predjedlá, zeleninu, syry, mleté mäsá, paštéty, jedlá na grile a pripravené v mikrovlnke. Flambujeme iba pokrmy obsahujúce omáčku a šťavu. Siahnite po kvalitnom alkohole, najlepšie 40%-tnom. Základom správneho flambovania je použitie ohriateho alkoholu. Možno ho naliať do predhriatej naberačky, zapáliť a ihneď ním flambovaný pokrm zaliať. Druhou alternatívou je dať ho na panvicu, krátko ohriať a až potom zapáliť. Alkohol by mal mať pred pridaním do panvice teplotu aspoň 50 stupňov Celzia. Nikdy ho nenalievajte priamo z fľaše a nad ohňom.

Ako jedlo zahustiť?

Najzdravší spôsob zahusťovania omáčok zrejme mnohých prekvapí. Je postavený na tzv. francúzskej guľke. Do kúska masla vmiešajte toľko hladkej múky, koľko sa doň zmestí. Následne guľôčku vhoďte do hotovej omáčky, prípadne polievky a spolu povarte.

Prilepené vajíčka

Vajca dostať kúpiť najmä v papierových škatuliach. Ich prilepenie k spodnej časti je viac než bežné a bez prasknutia vajíčko vyberiete len ťažko. Keď obal zvonku navlhčíte, škrupina sa oddelí a vajce ostane nepoškodené. S vajíčkami súvisí aj ďalšia šikovná finta. Obávate sa, že vám počas varenia vo vode prasknú a vytečie z nich bielko? Jednoducho k nim do vody prisypte lyžičku soli.

Presolená polievka

Ani viac soli v polievke nemusí byť problém. Pridajte do polievky dve vaječné bielka. Stuhnutý bielok totiž pohltí väčšinu soli. Polievku preceďte a bielky odstráňte.

Vyrovnajte koláč

Návšteva tu bude čo nevidieť a váš koláč vyzerá akokoľvek, ale nie rovno. Aj tu je ľahká pomoc. Ak má koláč krivší tvar, preklopte ho ešte teplý aj s formou na papier na pečenie položený na doske. Takto ho nechajte zhruba tridsať minúť a prevráťte späť. Povrch bude krásne rovný.

Skúste vajíčka upiecť

Koľkí z vás zvyknú vajíčka piecť? Asi nie veľa. Pritom ide o chutnú alternatívu a osvedčený spôsob, akým zničiť typický vajíčkový zápach. Vložte vajcia na tridsať minút do predhriatej rúry a pečte.

Mäso ako z reštaurácie

Ak uprednostňujete prípravu hamburgerov v domácej kuchyni, no mäso na panvici sa vám obvykle skrúti do rôznych tvarov, spravte do neho pred vyprážaním malú priehlbinku. Uvidíte, že tvar nezmení.

Prskajúci olej

Pravdepodobne to poznáte. Snažíte sa pripraviť chutný obed, avšak olej na panvici prská na všetky strany a manipulácia s ním sa stáva nebezpečnou. Našťastie, aj tu existuje pomoc. Urýchlene prihoďte do oleja zopár drevených špáradiel alebo štipku soli. Akonáhle vám hrozí spálenie jedla, riziko odvrátite pridaním niekoľkých koliesok surovej mrkvy.

Pripálená omáčka

Nepríjemnú chuť spáleniny v omáčke zneutralizujete, ak ju povaríte spolu so zemiakmi. Stačí desať minút, následne zemiak vyberte a vyhoďte. Zemiak pripálenú chuť z omáčky pekne nasaje.

Skvelá maškrta

Flambované palacinky

Pripravte si: 4 hotové palacinky, 1 lyžicu masla, 2 lyžice kryštálového cukru, 4 lyžice pomarančovej šťavy, 1 lyžicu citrónovej šťavy, griotku a rum – približne pol deci, broskyňu, respektíve iné obľúbené ovocie.

Takýto je postup: Cukor zahrejte na panvici. Keď uvidíte, že sa roztápa, pridajte maslo, šťavy, griotku a dôkladne zamiešajte. Do vzniknutej zmesi namočte palacinky, pridajte plátok broskyne či iného ovocia, preložte ich na polovičku a opäť na polovicu. Palacinky vložte na panvicu, zohrejte, zalejte rumom a zapáľte. Po vyhorení alkoholu dajte palacinky na tanier a servírujte. Dobrú chuť ☺

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.