Alkohol ako darček nie len na Vianoce

Pri výbere vhodných darčekov často nazrieme aj do vôd alkoholu. Či už je to pri príležitosti sviatku, výročia, alebo Vianoc, darovať kvalitný alkohol môže byť ozajstnou výzvou. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na kvalitný alkohol, ktorý by mohol byť vhodným darom. 

Diplomático Reserva exclusiva darčekové balenie

Pre milovníkov kvalitného rumu je značka Diplomático veľmi dobre známa. Reserva Exclusiva od tejto značky patrí k najznámejším a veľmi kvalitným rumom zo skupiny sladších rumov. Hoci sa nejedná o zberateľský kúsok, toto darčekové balenie určite poteší každého milovníka kvalitného alkoholu. Okrem toho s týmto balením prinášate okrem samotného rumu aj možnosť, ako si ho vychutnať. V balení sa totiž nachádza špeciálna forma na ľad a old fashioned glass – široký a nižší pohár s hrubou podstavou. Vďaka tomu si bude môcť obdarovaná osoba vychutnať kvalitný rum naservírovaný štýlovo a zároveň pohodlne pre pitie. 

diplomatico

Pokiaľ ste ešte Diplomático Reserva exclusiva nepili a uvažujete nad jeho kúpou, tu je krátky úvod do jeho chutí a vône.

 Už po otvorení fľaše môžete cítiť výraznú, ale nevtieravú arómu karamelu, škorice, vanilky a ovocia. Keď budete vôňu skúmať ďalej v sladkom spojení, objavíte aj jemné tóny korenia. 

Chuť v každom dúšku je koncentrovaná a výrazná, avšak veľmi sofistikovaným spôsobom, takže sa nemusíte obávať nepríjemne vytŕčajúcich chutí. V uhladenej symfónii nájdete napríklad chute ovocia, vanilky, škorice a korenia. 


Glenmorangie 10 YO

Pre milovníkov whisky je tu zas singlemalt whisky zo Škótska Glenmorangie. Táto whisky je vhodná ako pre začiatočníkov, tak aj pre znalcov, ktorí oceňujú jej krémovú jemnosť. Celkový chuťový profil bol dosiahnutý desaťročným procesom zrenia v ex-bourbonových sudoch. Tie sú vyrobené výhradne z dreva bieleho amerického duba. 

Jednoduchú, ale elegantnú fľašu dopĺňa krásny gift box v sýto oranžovej farbe s priehľadným textúrovaným vrchom. Táto whisky je vhodná ako darček pre každého milovníka whisky. Pri nováčikovi môže poslúžiť ako vstupná brána do sveta single malt whisky a znalci zas ocenia jej jemnosť a kvetnatosť. 

glenmorangie-10yo-07l-40-1200x628px-1

Pokiaľ ste ešte Glenmorangie 10 YO nepili a uvažujete nad jej kúpou, máme tu pre vás krátky popis ja vône a chutí. 

Po otvorení fľaše a naliatí do pohára môžete cítiť pre whisky nie bežnú originálnu citrusovú vôňu zjemnenú o vanilkové tóny. 

Chuťou sa radí medzi sladšie whisky. Sprvu vás prekvapí svieža kvetinová explózia sprevádzaná tónom vanilky postupne prechádzajúca do krémovej sladkosti karameliek. 


Hennessy XO Frank Gehry

Hennessy určite netreba nikomu predstavovať. Značka ako taká sa stala synonymom kvality a luxusu, preto je veľmi vhodná práve ako darček či už na výročenie, sviatok, alebo aj pre obchodných partnerov. Toto však nie je iba obyčajná fľasa koňaku. 

Hennessy XO Frank Gehry je špeciálna limitovaná fľaša francúzskeho extra old koňaku určená na oslavu 150. výročia značky. Práve fľaša a jej balenie je odkazom, ktorý ctí korene prestížnej značky, ale zároveň ukazuje nebojácne vpred. Kedže sa jedná o špeciálnu edíciu, fľaša je vhodná ako zberateľský kúsok a časom sa môžete tešiť aj z prípadného nárastu jej hodnoty. 

hennessy-xo-collection

Ak by ste si predsa len chceli na Hennessy XO Frank Gehry pochutnať, po otvorení vás prekvapí svojimi charakteristickými tónmi čierneho korenia, kakaa a sušeného ovocia. 

Chuť je silná, nájdete v nej tóny dreva, korenia a vynikne podaváná na izbovú teplotu alebo na ľade. 


Hubert XO

Kto povedal, že oslavovať sa dá iba so šampanským? Hubert XO je dôkazom toho, že aj sekt môže mať charakter tých najprestížnejších odrôd z Champagne. Tento Hubert sa vyrába podľa tradičnej receptúry z 19. storočia, kedy si na ňom mohli pochutnať iba tí najbohatší ľudia vrátane šľachty. Toto šumivé víno je poctou viac ako 200 rokov dlhej tradície jeho výroby na Slovensku a vďaka nemu sa budete môcť cítiť ako najbohatšia smotánka našej histórie. 

Je mimoriadne vhodné na oslavu mimoriadnych okamihov, ktoré budete zažívať s rodinou, priateľmi či obchodnými partnermi. 

hubert XO

Chute sú výrazné. Spozorujete v nich takmer okamžite biskvit, jemný nádych kávy a brandy. Túto zmes chutí podčiarkuje nevtieravé, ale dlhotrvajúce perlenie. 


Jack Daniel’s darčekové balenie gitara

Vo svete alkoholu je len málo značiek, ktoré dokázali zo svojho mena urobiť taký pojem ako Jack Daniel’s. Typická hranatá fľaša s čierno-bielou etiketou dnes zdobí mnoho domácich barov a takmer každý profesionálny na svete. Pre všetkých fanúšikov značky si Jack pripravuje rôzne zberateľské edície a darčekové kazety. Jedna z nich je napríklad táto, kde sa fľaša schová do elegantného gitarového púdzra. Ak chcete mať vystavené púdzro a aj fľašu, môžete ju ozdobiť zaujímavým ukončením pripomínajúcim gitaru. Originálne balenie je vhodné ako darček pre milovníkov Jack Daniel’s, ale aj pre všetkých nadšencov gitarovej hudby. 

Jack Daniels

Charakteristická chuť Tennessee whiskey má hneď niekoľko úrovní. Pokiaľ si ju vychutnávate osamote alebo na ľade, môžete sa tešiť na sladké chute banánu, karamelu, orieškov a veľmi jemný odkaz sudov. Mimoriadne obľúbená však je kombinácia Jacka s Colou alebo o niečo menej rozšírená, avšak originálna kombinácia so zázvorovým tonicom. 


Viac zaujímavých článkov nájdete na blogu bevmarket.sk

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.