Ako vybrať vhodný alkohol na svadbu.

Teplota za oknom už stúpa a pomaly sa blíži obdobie svadieb, grilovačiek a väčších záhradných párty. Okrem mnohých veselých spomienok a príjemných zážitkov sa toto obdobie pre organizátorov spája aj s povinnosťami. Pre tých, ktorí radi privítajú pomoc sme na Bevmarket.sk vytvorili službu „Párty s Bevmarketom.“ Aby sme vám pomohli ešte viac, pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť  vybrať alkohol na svadbu či oslavu.

Hoci má každý človek svoje preferencie, existuje pár tipov, ako sa vyhnúť faux pass a vyjsť každému v ústrety. Keďže sa na svadbách stretávajú rodiny často aj z iných kútov Slovenska či sveta, mali by sme myslieť aj na kvalitu, nie len kvantitu. Často malý rozdiel v cene môže spôsobiť veľký rozdiel v tom, ako sa budú hostia cítiť na druhý deň ráno. Ideálne je teda zvoliť dobrý pomer ceny a výkonu.

Svadobný prípitok je základ.

Medzi slovenské evergreeny patrí Cinzano a Hubert. Ak by ste však chceli byť originálnejší, existuje mnoho možností, ktoré vôbec nemusia byť cenovo náročné.
Pre tých, ktorí majú radi bublinky, by sme určite odporučili slovenské vinárstvo Chateau Topoľčianky, ktoré má širokú ponuku sektu. Ďalšou z možností, ktorá teraz stúpa na popularite je prosecco.
Pre tých najnáročnejších je k dispozícii značka Moët & Chandon so svojou sériou.
Ak ale túžite po Vermouthe, zaujímavou obmenou môže byť Lillet Blanc alebo Noilly Prat Dry.

Víno a pivo na svadbe. 

Veľký deň sa určite nezaobíde bez vína a piva. S pivom však nie je toľko starostí ako s vínom, pretože ženích má často jasnú predstavu o značke. Pokiaľ na mieste kde sa hostina či oslava odohráva nemáte výčap, značkou ako Pilsner Urquell určite potešíte mnohých pivárov. Keď však chcete zvoliť aj niečo unikátne a zaujímavé, skvelou voľbou sú napríklad slovenské remeselné pivovary.
Pri víne vo všeobecnosti platí  50% bieleho, 30% ružového a 20% červeného. Na celovečernú zábavu by sme odporučili skôr suchšie vína, ale ponuka je naozaj široká. Zvolená kombinácia je hlavne o chutiach vás a vašich hostí. Medzi značky so širokou ponukou patria francúzsky J.P. Chenet, talianský Tussock Jumper, ale skvelou voľbou sú aj domáce vína VPS Pavelka a syn, Chateau Topoľcianky a Ostrožovič.

Aký alkohol sa pije na svadbe?

Tvrdý alkohol je často najnáročnejšou otázkou pri organizácii každej oslavy. Žiaľ, pri tejto otázke neexistuje žiadna univerzálna odpoveď. Spravidla je to o výbere neutrálnych a najobľúbenejších značiek. Aby sme vám pomohli, pripravili sme pre vás výber najpredávanejší a najobľúbenejších fliaš z celého Bevmarketu.

Ak uvažujete nad rumom, najobľúbenejšie a najčastejšie kupované fľaše sú: Diplomatico Reserva Exclusiva 12Y, Don Papa, Captain Morgan Gold Spiced, Bumbu Rum, Zacapa Centenario 23Y.

Vodka je alkohol, ktorý je veľmi obľúbený širokou verejnosťou. Najviac sa u nás predávajú fľaše: Russian Standard Original Vodka, Russian Standard Gold Vodka, Finlandia Vodka, ABSOLUT Vodka, STOLICHNAYA VODKA.

Gin je skvelou voľbou na horúce letné oslavy. Dá sa skvelo kombinovať s tonikom, ale osviežiť vie aj osamote. Najpredávanejšie u nás sú: BEEFEATER GIN, HENDRICK’S GIN, MALFY GIN ROSA, slovenský GIN GIN a TANQUERAY GIN.

Koňak už sám osebe patrí medzi drahšie fľaše. Z našej ponuky sú najpredávanejšie: Karpatské Brandy Špeciál V.S.O.P., Hennessy V.S., Frapin VS koňak, MARTELL V.S. a RÉMY MARTIN V.S.O.P.

Množstvo ľudí v zahraničí a čoraz viac Slovákov obľubuje whisk(e)y. V tejto kategórii vyhrávajú značky: Jack Daniel’s, Jameson, Proper No. Twelve Irish Whiskey, Highland Queen a TULLAMORE D.E.W. ORIGINAL. Ak by ste chceli aj menšie obmeny chutí, väčšina veľkých značiek ponúka aj rôzne verzie, ktoré sú ochutené, prípadne starené iným spôsobom, čo im dáva unikátnu chuť.

alkohol na svadbu

Nealko nesmie chýbať!

Výber nealka je často kľúčový. Malo by ladiť k nápojom, ktoré ste vybrali a zároveň by malo uhasiť smäd ale aj uspokojiť svojou chuťou – treba totiž brať ohľad aj na budúce mamičky, šoférov či deti. V horúcich letných dňoch je skvelou a aj cenovo najdostupnejšou voľbou džbán s čerstvou mätou a citrusmi. Ten je chuťovo neutrálny a dokonale uhasí smäd.
Na stoloch by tiež nemal chýbať džús, cola a ďalšie veľmi obľúbené nealkoholické nápoje.

Pre tých, ktorí chcú svojich hostí prekvapiť a očakávajú viac ľudí, ktorí nepijú alkohol, existujú rôzne zaujímavé možnosti. Rovnako detailne ako sa vyberá alkohol na svadbu môžete vyberať aj nealko. Prekvapiť hostí môžete nealkoholickým vínom a sektom, nealkoholickými destilátmi alebo unikátnou limonádou ako je Fentimans, Fever-tree, Franklin & sons a Hartridges. Niektorí ľudia siahajú aj po menšej zásobe energetických nápojov.

Koľko alkoholu budem potrebovať?

Pri množstve platí pravidlo radšej viac ako menej. Nikto totiž nechce počas svadby ostať na suchu. Vy sami viete akých hostí ste pozývali. Pri celovečernej zábave plnej tanca, jedla a pitia však existuje aj odhad, ktorým sa môžete riadiť.
Ak chcete mať naozaj rezervu, počítajte na jednu osobu: 0,5 litra tvrdého alkoholu, 1 liter vína, 2litre piva a 2 litre nealka. Hoci vám vznikne rezerva, vďaka predaju na komis je možné fľaše vrátiť, a tak sa nemusíte obávať, že po svadbe nebudete vedieť, čo robiť s alkoholom.

Tieto základné otázky si musíte zodpovedať či už robíte svadbu, narodeninovú oslavu, alebo párty s priateľmi pri akejkoľvek príležitosti. Prípitok, víno a pivo, niečo tvrdšie a samozrejme nealko sú súčasťou každej dobrej oslavy. Keď však chcete svojich hostí prekvapiť niečím špeciálnym, radi vám s tým pomôžeme. V rámci projektu Párty s Bevmarketom vám radi pomôžeme napríklad s výrobou degustačného setu presne na vašu príležitosť. Ako to funguje?

Unikátny alkohol na svadbu a degustačný set na mieru.

Často sa stretávame s požiadavkou, že by ste radi prekvapili svojich hostí aj zážitkovou degustáciou. Veľmi obľúbené sú degustácie rumu a whisky, ktoré sú často veľmi zaujímavým spestrením. Ak by ste aj vy chceli mať na svojej oslave či svadbe vlastný degustačný kútik poskladaný podľa vašich preferencií, stačí naozaj málo. Kontaktujte nás a uveďte základné parametre ako sú vaše chute, obľúbené značky a samozrejme cena. Náš profesionálny tím sa o vás postará a pomôže vám s výberom. K degustačnému setu dostane aj základné informácie o každom z nápojov, aby ste spolu s hosťami vedeli, čo vás čaká a aké chute za sebou nasledujú.
Zo strany ženícha je tiež častou požiadavkou zvoliť jednu unikátnu fľašu. Tá slúži na symbolické prípitky s každým z hostí, keď sa im ženích venuje osobne, aby im poďakoval za účasť. Zväčša ide o naozaj kvalitné kúsky vyberané podľa chutí ženícha. Môže to byť aj milým prekvapením zo strany priateľov či od nevesty. S výberom takéhoto destilátu by mali pomôcť tí najbližší, ktorí chute dotyčného dobre poznajú. S upresnením alebo zúžením výberu vie pomôcť aj náš tím, takže nás neváhajte kontaktovať.

Máte otázky?

Často sa nás pýtate napríklad na dostupnosť tovaru. Stačí, ak nám pošlete termín, v ktorom potrebujete alkohol na svadbu či párty doručiť a my vám radi odpovieme. To, že sú momentálne nedostupné totiž neznamená, že budú vypredané aj v termíne vašej oslavy. Preto sa nebojte opýtať, určite vám odpovieme a nájdeme riešenie akejkoľvek situácie.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať pomocou kontaktného formulára na našej stránke Svadby a oslavy.
Viac zaujímavých článkov nájdete na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.