Najobľúbenejšie letné alkoholické hry

Leto, ročné obdobie zábavy, je už tu a my vám prinášame niekoľko spôsobov ako sa môžete s priateľmi zabaviť pri poháriku. Či už plánujete grilovačku, návštevu blízkych priateľov alebo večer v kruhu najbližších, leto je časom sviežich drinkov a rôznych hier. Preto sme pre vás zozbierali zaujímavé alkoholické hry a pripojili sme k nim aj menší zoznam odporúčaných nápojov.

Beer pong

Mimoriadne obľúbená hra, ktorá si na Slovensku získava čoraz viac ľudí, sa postupne dostáva už aj do niektorých letných podnikov. Hoci môže Beer pong vyzerať na prvý pohľad neatraktívne, zabavia sa pri ňom ako hráči, tak aj publikum. Je to tiež jedna z mála hier, ktorá je určená pre viacerých hráčov hrajúcich v tíme. Výhodou sú aj jasné a jednoduché pravidlá, ktoré si rýchlo osvojíte. Aj preto patrí Beer pong medzi veľmi obľúbené alkoholické hry.

Na túto hru sú určené pollitrové plastové poháre na pivo. Na kratšiu hru budete potrebovať 2×6 kusov a na väčšiu alternatívu 2×10 pohárov. K tomu samozrejme 2 pingpongové loptičky a 2x pohár s čistou vodou, kde sa budú loptičky po každom hode oplachovať. Na túto hru je ideálne rozdelenie do tímov po 2 hráčoch, ale je možné si zahrať aj 1 proti 1.

Do pohárov nalejte asi deciliter nápoja, najčastejšie piva, a poháre umiestnite na dve protiľahlé strany dlhšieho stola. Stôl by nemal mať nerovnosti a jeho tvar musí byť obdĺžnikový. Hráči si svoje poháre umiestnia oproti sebe na kratšie strany stola vo formácii 1 pohár úplne vpredu, 2 poháre vedľa seba v strednom rade a v poslednom rade, najbližšom k samotnému hráčovi, sú vedľa seba 3 poháre. V prípade rozšírenej hry pridajte ešte jeden rad so 4 pohármi.

Hráči vždy stoja za svojou stranou stola a snažia sa trafiť loptičku do pohára ich súpera. Hádže sa priamo do pohárov bez odrazu od stola. Ak sa hrá tímovo, v hode sa striedajú v rámci jedného kola obaja. Každý pohár, do ktorého súper alebo vy trafíte loptičku musí byť vypitý „na ex“. V prípade, že sa v jednom kole ocitnú obe loptičky v tom istom pohári, tím musí vypiť nie 2 ale až 3 poháre naraz. Po každom hode sa loptičky opláchnu v pohároch s vodou.

Vyhráva tím, ktorý trafí všetky zostávajúce poháre súpera.

Hoci už zo samotného názvu môžeme tušiť, že ide o hru s pivom, dá sa ozvláštniť. Okrem klasického piva si môžete do pohárov naliať prakticky čokoľvek. Zaujímavá pivná obmena je napríklad s použitím piva Guinness, alebo rôznymi pivnými špeciálmi a dámami obľúbená je zas verzia s proseccom. Fantázii sa však medze nekladú a pokojne si môžete zahrať s čímkoľvek na čo máte chuť. Táto hra však nie je vhodná na verziu s „tvrdým“ alkoholom.

alkoholicke hry

Kings cup

Táto hra patrí medzi najobľúbenejšie a najznámejšie alkoholické hry. Je vhodná hlavne pre väčšie skupiny hráčov teda 4 – 5 a viac hráčov. Nevýhodou hry sú v úvode trošku komplikovanejšie pravidlá, ktoré však po prvej – druhej hre dostanete takpovediac „do krvi“ a zábava začne rýchlo gradovať. Nespornou výhodou je, že nepotrebujete žiadne špeciálne rekvizity. Úplne vám postačia „žolíkové karty“, z ktorých vyberiete všetky karty Joker, a jeden prázdny pollitrový pohár.

Princíp hry je viac menej jednoduchý. Karty sa rozložia po stole hlavičkou dolu. Nemusíte voliť žiadny špeciálny spôsob rozloženia, stačí karty rozsypať tak, aby nebola odhalená ich hodnota. V strede tejto kôpky urobte voľné miesto a uložte tam prázdny pollitrový pohár – Kings Cup. Hráči si potom v smere hodinových ručičiek ťahajú po jednej karte a podľa hodnoty, ktorá je na karte plnia jednotlivé úlohy. Hra končí vtedy, keď sa vytiahne posledný, štvrtý kráľ. Vtedy sa do pohára uprostred poslednýkrát doleje obsah hráčovho pohára. Ten musí celý vypiť a hra tým končí.

Pravidlá kariet (podľa ich hodnoty):
2 – Vyberáte hráča, ktorý sa musí napiť

3 – Pije ten, kto si kartu vytiahol

4 – „Four floor“ – všetci hráči sa musia dotknúť rukou podlahy, kto sa jej dotkne posledný, musí sa napiť

5 – Pijú všetci muži

6 – Pijú všetky ženy

7 – „Seventh heaven“ – všetci hráči musia zdvihnúť ruku k nebu, kto bude posledný, ten sa musí napiť

8 – Parťák – hráč, ktorý si vytiahol túto kartu, si vyberie jedného parťáka. Kedykoľvek sa bude musieť napiť jeden, spolu s ním musí automaticky piť aj druhý.

9 – Rým – hráč, ktorý si vytiahol túto kartu musí povedať slovo, na ktoré sa následne vymýšľajú rýmy. Ten, kto už nedokáže utvoriť rým, sa musí napiť.

10 – Do batôžku si dám… – jednoduchá hra na pamäť, kde hráč povie čo si dá do batôžku a za ním nasledujúci hráč to musí zopakovať a pridať jednu vec. Ako už určite predpokladáte, ten, kto to pokazí, sa musí napiť…

J – Vytvárate nové pravidlo, ktoré platí až do konca hry. Príklad: Dotknúť sa pohára môžeme iba ľavou rukou. Kto toto pravidlo poruší, musí sa napiť.

Q- Túto kartu si vezmete k sebe a môžete ju mať počas hry u seba. Ak sa niekoho opýtate otázku a on na ňu odpovie, musí sa napiť a vy vraciate kartu do balíčka. Ak Vás ale protihráči prekuknú a zistia že sa ich pýtate, pretože máte kartu Q, musíte sa napiť vy.

K – Nalejete časť svojho pohára do prázdneho pollitra uprostred stola. Kto si vytiahne posledného kráľa, musí vypiť celý obsah.

A – Vodopád – kým pije osoba, ktorá si vytiahla túto kartu, musia piť aj 3 za ňou nasledujúci hráči + parťáci. V prípade, že niekto svoj pohár dopije až dokonca, musia tak urobiť všetci.

Odporúčaný alkohol k tejto hre prakticky neexistuje. Je len na vás a vašich priateľoch, či si chcete užiť hru s jedným druhom alkoholu, rôznymi druhmi alebo dokonca s rôznymi miešanými nápojmi. Ak však nápoje pomiešate, ukončenie hry bude naozaj nepríjemné, pretože sa vo veľkom pohári uprostred stola môže ocitnúť nie práve vhodne skombinovaný alkohol.

Ak si chcete užiť hlavne zábavu, určite bude najlepšou voľbou jeden druh piva alebo vína pre všetkých. Tí smelší však obľubujú napríklad Tatratea, ľahšie rumy alebo giny kombinované s rôznym nealkom.

„Klasické“ alkoholické hry

Medzi klasické alkoholické hry patria napríklad Človeče, nehnevaj sa! / Človeče, napi sa! alebo obľúbená kartová hra Prší – inde známa ako „Faraón“ a svetovo populárna verzia tejto hry – UNO.

UNO!
Medzi klasické alkoholické hry patrí aj UNO. Tieto karty má doma takmer každý a s malým vylepšením pravidiel sa hra stáva razom náročnejšia.

Uno je jednoduchá hra, kde musíte karty ukladať spôsobom – číslo na číslo alebo farbu na farbu a z času na čas môžete dať svojmu súperovi STOP! alebo si bude musieť potiahnuť niekoľko kariet. Ak vám ostane v ruke už len posledná karta, musíte zvolať UNO, ak to neurobíte a niekto vám to do ďalšieho kola pripomenie, musíte si potiahnuť jednu kartu. Stačí ak k pravidlu STOP pridáte jedného panáka. K tomu ešte pravidlo posledného – pije ten, kto prehral alebo kto nezvolal UNO. Obyčajná detská hra sa razom premení na náročnú zábavu.

Ani pri tejto hre nehrá rolu aký alkohol máte v pohári vy alebo váš súper, takže si pokojne môžete dať to, na čo máte chuť.

alkoholicke hry

Človeče, napi sa! – si môžete vytvoriť prakticky z akejkoľvek sady originálnej hry. K obyčajnej hre vám bude stačiť už len niekoľko pohárikov a váš obľúbený alkohol. Pravidlá sú rovnaké ako pri klasickom Človeče, akurát sa k nim pridalo niekoľko vylepšení:

-Vždy keď niekto vyhodí vašu figúrku, musíte sa napiť
-Keď pri vašom hode padne kocka mimo stola, musíte sa napiť
-Za každú figúrku, ktorá sa dostane do domčeka sa musíte napiť

Pri tejto hre váš alebo súperov alkohol nehrajú žiadnu úlohu, a tak si môže každý hráč pokojne vychutnávať svoj obľúbený alkohol. Či už budete sŕkať whisk(e)y s ľadom po malých dúškoch alebo si dáte panáka tequily či vodky, je len a len na vás.
Viac zaujímavých článkov a tipov nájdete na našom BLOGU.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.