Čakanie na Godeta – koňak znalcov

Cognac Godet patrí k tým pochúťkam, na ktoré si každý rád počká. Niekto naň musí dozrieť vekom, iný chuťovo, či statusom. Godet je totiž značka, na ktorú si môžete potrpieť. Odhalí vo vás znalca a pridáte sa k takej elite jeho vyznávačov, ako je napríklad anglická kráľovná, či hostia v Elyzejskom paláci.

Gédeon Louis Godet registroval túto značku v roku 1782. Obchodnícky talent mal v rodine – jeho holandskí prapredkovia sa už okolo roku 1550 usadili vo Francúzsku a obchodovali tu s vínom a soľou.

Rodiskom koňaku je mestečko La Rochelle. Sídlo firmy je tu dodnes. Súčasný majiteľ Jean Edouard Godet je zo štrnástej generácie Godetovcov a značku ďalej rozvíja. V roku 2012 napríklad predstavili koňak Antarctica – prvý biely koňak, ktorý bol kedy vyrobený. Je krištáľovo čistý, s jemným dreveným podtónom a podáva sa s ľadom. Znie to až neuveriteľne, že aj po takmer 500 rokoch je spoločnosť stále v rukách jednej rodiny a ostáva tak jedným z posledných nezávislých výrobcov so stabilným postavením na svetovom trhu.

Čo majú všetky koňaky Godet spoločné? Dozrievajú v špeciálnych dubových sudoch v blízkosti Atlantického oceánu, čo im dodáva ich špecifickú plnosť. Zároveň to však nepotláča ich ovocné a kvetinové tóny v chuti. Dlhé zrenie im dodáva jemnosť. Na jazyku sa intenzívne rozplývajú a získajú si vás dokonalou harmóniou.

Koňaky Godet vysoko prekračujú predpísané štandardy kvality. Bývajú v ponuke na prestížnych miestach, ako súčasť slávnostných menu pri rôznych významných udalostiach. V Bevmarkete sa radi pýšime našou exkluzívnou ponukou a preto u nás nájdete ich klasické koňaky VSOP, VS Cuvé, XO Excellence, ale aj špecialitky Folle blancheAntarctica, či Trinity. Všetky tieto koňaky získavajú pravidelne najvyššie medzinárodné ocenenia. Kto raz ochutná, pochopí – Cognac Godet je láska na celý život, láska, čo prekračuje hranice generácii. A na tú sa oplatí počkať.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.