Celkom nový pohľad na varené víno

Údajne to najhoršie, čo môžete v horúcom počasí s úmyslom ochladiť sa urobiť, je vypiť ľadový drink. Oveľa väčšiu službu vám spraví teplejší nápoj. A to je dôvod, prečo by sa na varené víno nemalo zabúdať ani cez leto.

Ak sa počas letných horúčav napijete horúcej tekutiny, oklamete mozog a zmyslové receptory. Tie v ústach i v žalúdku spozorujú zvýšené vnútorné teplo, potné žľazy sa ihneď aktivujú. Po „umelo“ vyvolanom potení sa behom niekoľkých minút organizmus zbaví väčšieho množstva tepla v porovnaní s tým, o koľko sa zvýšila telesná teplota v dôsledku horúceho nápoja. V skutočnosti je teda horúci nápoj vítaný spôsob osvieženia.

Varené víno pite celoročne

Dôvodov, prečo si varené víno dopriať aj počas letných večerov, je podstatne viac. Víno disponuje antibakteriálnymi a antivírusovými účinkami, vďaka čomu sa stáva vítaným pomocníkom pri zdolávaní vírusových ochorení. Predovšetkým červené víno má rokmi overené zdravotné účinky. Pomáha čistiť cievy, je účinnou prevenciou proti chudokrvnosti, zlepšuje trávenie a urýchľuje zbavovanie sa prebytočných kilogramov.

Hoci mnohí odborníci tvrdia, že alkohol má negatívny vplyv na imunitný systém človeka, v prípade striedmeho popíjania (nielen) vareného vína to rozhodne neplatí. A keďže chrípkové obdobie sa k nám opätovne vracia s čoraz väčšou silou, vyskúšajte aj takúto príjemnú prevenciu. Nie nadarmo sa predsa vraví, že víno, aj to varené, je liek.

Nezabudnite, že …

– Pravidelné pitie vareného vína sa dáva do súvisu s peknou a zdravou pokožkou.
– Víno má povzbudzujúce účinky. Železo a vitamín B12 vám dodajú energiu, urýchlia tvorbu červených krviniek a zlepšia transport kyslíka v krvi.
– Víno priaznivo vplýva aj na srdce.
– Červené víno je vďaka tanínu skvelou voľbou proti hnačke.
– Ľahšie červené vína sa pýšia vyšším podielom draslíka. Ten má pozitívny dopad na unavené oči a udržanie rovnováhy vody v organizme.
– Pri plynatosti vám pomôže biele víno. Obsahuje totiž minerálne soli a stopové prvky dráždiace hladké svalstvo čreva.
– Výskumy prišli k záverom, že pitie bieleho a červeného vína vplýva na úmrtnosť ľudí. Tá je v prípade fanúšikov vína v desaťročnom časovom horizonte polovičná v porovnaní s ľuďmi, ktorí víno nepijú.

Recept na výborné varené vínko

Pripravte si:

  • 500 ml červeného vína
  • 6 ks klinčekov
  • 1 ks škorice
  • ½ ks badiánu
  • 1 ks pomaranča
  • Kryštálový cukor

Jednoduchý postup:

Z pomaranča odkrojte 2 plátky, do ktorých zapichnite klinčeky. Zo zvyšku vytlačte šťavu. Pomaranč a pomarančovú šťavu dajte do hrnca spolu so škoricou, badiánom a vínom. Pridajte cukor podľa chuti a druhu vína. Ak použijete červené suché víno, postačí zhruba 2,5 PL cukru. Zahrievajte na miernom ohni a tesne predtým, než sa začne variť, ho odstavte. Horúce víno možno ešte cca 5 minút nechať „odležať“, aby sa zintenzívnila chuť použitých korenín. Následne ho prelejte do pohárov a servírujte horúce.

Ako si ho vychutnáte najviac?

Varené víno chutí najlepšie v keramických hrnčekoch. Nájdu sa však podniky, kde vám ho personál pripraví do starožitných pohárov s kovovou obrubou. Tú pred nalievaním vína zohrejú.
Náš tip: Ak máte radšej biele varené víno, skúste si ho dochutiť grapefruitom. Tým váš nápoj získa nevšednú, horkastú chuť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.