Čím si starší, tým chceš lepší

Je pravda, že vekom rastie chuť a aj naše nároky na alkohol, alebo to spôsobuje zvyšujúci sa počet druhov alkoholu, ktoré už nemôžeme ani cítiť, lebo nám pripomínajú divoké vysokoškolské časy, či boľavý rozchod? Alkohol nikdy nič nevyriešil, ale to ani minerálka, všakže. To sa však tiež musíme naučiť až vekom.

Dôvody, prečo väčšina z nás nezačína párty na internáte s Chivas Regal je jasný – len málo študentov si to môže finančne dovoliť. Takisto by bolo nečakané vidieť vo vínnej pivničke generálneho riaditeľa medzinárodnej spoločnosti čučo v tetrapaku.

Sú druhy a značky alkoholov, ktoré vyjadrujú istý status. Keď niekto pije Hennessy, asi nedostáva každý mesiac minimálnu mzdu. Naopak, kto si to môže dovoliť, sa zaprisaháva, že by do úst už nikdy nedal isté typy lacných liehovín.

Bežný vývin alkoholických preferencií vyzerá nejak takto:

  • mladý človek PO DOVŔŠENÍ veku 18 rokov skúša vonku s kamarátmi svoje prvé čapované pivko, prípadne nejaké to lacnejšie vínko,
  • následne objavuje čaro tvrdšieho alkoholu,
  • z toho, čo zarobí na brigádach, mu vystačí na občasnú borovičku, vodku alebo nejaký tmavý likér,
  • nepohrdne ani rôznymi ovocnými pálenkami,
  • po zopár divokých nociach zisťuje, že mu na druhý deň býva dosť zle z niektorých druhov alkoholu,
  • po škole začne zarábať viac, prichádza na chuť whisky, zahraničným rumom,
  • pri príležitosti osláv, alebo romantiky sa rád ponúkne šampanským brut alebo proseccom,
  • ujasňuje si, ktorý alkohol je pre neho obľúbený pre jeho chuť, vôňu a cenu (a naučí sa ho rozpoznať od ostatných značiek toho istého druhu),
  • nachádza si verného spoločníka životom (a.k.a. obľúbené pitie v každej situácii) a alkohol pije pre jeho výnimočnú, lahodnú chuť a nie preto, aby pociťoval jeho omamné účinky.

Ak ste si svoje obľúbené pitie už našli, gratulujeme! Prezraďte nám v komentároch, ktoré to je. Samozrejme, na rôzne situácie sa hodia rôzne druhy alkoholu a taký kalíšok borovičky od suseda poteší aj v 50-tke. Ak by ste však hľadali trochu sofistikovanejšie nápoje a radi objavujete aj nové, cudzokrajné chute, zalistujte si v ponuke Bevmarketu. Sme si istí, že sa nájde niečo pre každého.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.