5 unikátnych kubánskych rumov, ktoré možno nepoznáte!

Kuba – srdce kultúry jemných rumov, miesto, kde kvalitný rum stojí skoro rovnako ako balená voda, krajina oddychu s pohárikom a cigarou v ruke. Pre mnohých obľúbená dovolenková destinácia je producentom naozaj exkluzívnych kúskov a sérií rumu. Medzi nich určite patrí aj značka Conde De Cuba.

Tieto rumy by mala sprevádzať aj značka „skvelý pomer cena/výkon.“ Pre mnohých už známa produkcia rumu Conde De Cuba je naozaj výnimočná v kvalite, ktorú ponúka za skvelé a dostupné ceny. Všetky jej rumy sú vyrábané systémom solera z kubánskych surovín a so zmyslom pre detail. V ponuke majú široké spektrum starených a miešaných rumov, ktoré majú spoločnú typickú vanilkovú chuť a hoci patria medzi tie sladšie, na svoje si prídu aj milovníci „odstátych chutí“, hlavne pri tých vyzretejších alternatívach.


Zdroj: Youtube – Caribbean News Digital

Conde De Cuba – 3Y

Prvou z momentálne dostupných verzií rumu Conde De Cuba je 3Y. Očakávať môžete veľmi jemnú chuť, v ktorej sa snúbia tóny vanilky a pomarančovej kôry. Už na prvý pohľad je rum svetlejší ako jeho starší súrodenci. Na jeho výrobu sa totiž používajú rumy starené 3 až 4 roky. Po sudoch si teda nestihol prevziať tak sýty odtieň, čo však môže byť veľmi  vhodné pre milovníkov jemných chutí alebo miešaných drinkov. Je to naozaj skvelý kompromis medzi bielym a klasickým rumom.

conde de cuba 3y

Conde De Cuba – 5Y

Už na prvý pohľad sa jedná o výraznejší rum. V porovnaní s “mladším bratom“ má zlatistejšiu farbu a môžete u neho očakávať výraznejšiu vôňu. Hoci je jeho chuť stále jemná, okrem vanilky a pomarančovej kôry v ňom môžete nájsť aj tóny dreva, ktoré sa do jeho chute dostali vďaka ďalším dvom rokom starenia. Pokiaľ ešte nemáte bohaté skúsenosti s kubánskym rumom, tak práve päťročný Conde De Cuba môže byť vaším odrazovým mostíkom do nekonečného sveta unikátnych chuťových kombinácií.

conde de cuba 5y

7 Años – 7 rokov

Prostredný z rodiny aktuálne dostupných rumov Conde De Cuba je 7 rokov starený. Na jeho chuť detailne dozerajú majstri zodpovední za kvalitu značky. Je presným stredom celej série a ponúka konzumentom skvelé prepojenie jemných chutí vanilky a pomarančovej kôry. Hoci je značka Conde De Cuba charakteristická podobným chuťovým základom v celej sérií, práve pri 7-ročnom rume nám ponúka zvýraznený každý detail, ktorý dokážu oceniť aj skúsenejší milovníci rumov. Hoci je chuť oproti jeho mladším súrodencom sýtejšia, stále môžeme hovoriť o jemnom rume. Je vhodný pre každého, kto si chce po ťažkom dni oddýchnuť pri poháriku kvalitného a nevtieravého rumu.

11-ročná kubánska chuťovka

Conde De Cuba 11Y je rum, ktorý odstál v sudoch  najmenej 11 poctivých rokov. Za ten čas sa v jeho pôvodne jemnej chuti stihli spojiť všetky ovocné a sladké tóny s ťažším nádychom prebratým od sudov. Farba je od pohľadu naozaj sýto jantárová. Vôňa je výraznejšia karamelová a ovocnejšia, v chuti sa stretnete s orechovým začiatkom, ktorý je však rýchlo prekrytý ovocnými tónmi. Rum je naozaj komplexnejší ako všetky ostatné variácie. Naozaj ho oceniť chce už trošku bohatšie skúsenosti. Určite by však milo prekvapil každého zberateľa či fanúšika rumov. Vhodnou voľbou je aj pre všetkých tých, ktorí majú radi výraznejšie chute.

conde de cuba 11Y

Kubánsky elixír

Elixir je naozaj dokonalým prierezom chutí celej značky. Sladký klenot rodiny Conde De Cuba je vytvorený zo zmesi ich rumov, lokálneho sladkého ovocia a korenia. Vďaka naozaj jemnej a sladkej chuti, ktorá sa v ústach hrá na podnebí je veľmi obľúbený najmä medzi ženami. Na svoje si pri ňom ale prídu všetci tí, čo by radšej ťažké sudové tóny nahradili prirodzenou ovocnou sladkosťou, preto sa na neho určite netreba pozerať cez prsty. Je skvelým spestrením každého večera a dokáže potešiť ako skúsenejšieho rumového fanúšika, tak aj úplného laika.

conde de cuba elixir

Ak vás rum Conde De Cuba oslovil, neváhajte a vyberte si z ponuky na našom e-shope.
Viac informácií o rume nájdete na našom blogu v kategórii Rum.

Veríme, že sa vám článok páčil a tešíme sa na vás pri ďalších novinkách na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.