Destiláty BVD vyhrali na prestížnej svetovej súťaži!

Slovensko je krajina s bohatou tradíciou v pálení kvalitného alkoholu. Aj preto sme nemohli chýbať na prestížnej londýnskej súťaži International Wine and Spirit Competition. Práve tu, na 50-tom ročníku tejto súťaže, nás úspešne reprezentovala značka BVD, ktorá domov priniesla aj drahé kovy!

International Wine and Spirit Competition je svetová súťaž, ktorá by pokojne mohla poslúžiť ako svetové meradlo kvality destilátov. Tento rok súťaž oslavovala svoje 50-te výročie a aj to dodáva na vážnosti oceneniam, ktoré naši výrobcovia získali. Porotcovia mali k dispozícii viac ako 3000 vzoriek na degustáciu z rôznych kútov sveta. Slovensko, konkrétne destiláty od BVD,  si našlo svoje miesto na zlatej a striebornej priečke.

BVD – Bird Valley Distillery

BVD uviedli v priebehu minulého roka na trh novinku, ktorá si rýchlo získala naše srdcia – prvý prémiový slovenský gin: GIN GIN. Tento bylinkový destilát sa stal razom hitom vďaka spojeniu naozaj vysokej kvality, skvelej chute a originálneho dizajnu. Samotný výrobca sa však venuje aj tvorbe ďalších poctivých destilátov. To, že to robí naozaj poctivo a dobre potvrdzujú aj tohtoročné úspechy.

BVD borovička

Hoci sa môže zdať, že v Londýne budú misky váh trošku neobjektívne naklonené v prospech ginom, výsledok naozaj prekvapil. V kategórii destilátov na báze borievky sa totiž borovička od BVD umiestnila druhá – teda získala spomedzi všetkých ostatných konkurentov striebornú medailu.

Samotný majiteľ destilérky, Ľubomír Flašík, považoval tento úspech za obrovskú česť a zároveň bol veľmi potešený faktom, že ocenená bola práve borovička, ktorá ako sám povedal „je hrdou súčasťou slovenského tekutého dedičstva z Vtáčieho Údolia“.

bvd borovička

Zlatá marhuľovica

Marhuľovica sa umiestnila najlepšie. Spomedzi tisícov vzoriek získala zlato. Obe umiestnenia v tejto súťaži označila destilérka ako výsledok toho, že svoju prácu robia s láskou. Ako súťaž potvrdila, držať sa vysokých štandardov kvality pri výrobe sa oplatí. Ovocie, ktoré destilérka používa na výrobu napríklad aj zlatom ocenenej marhuľovice, je totiž ručne zbierané a triedené tak, aby boli použité len tie najlepšie kúsky.

bvd marhuľovica

Tieto dnes už naozaj svetové destiláty si môžete vychutnať aj na Bevmarkete. Pre ponuku destilátov od BVD za skvelé ceny stačí kliknúť SEM.
Viac zaujímavých článkov si môžete prečítať na našom BLOGU.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.