Emperor Rum – Hedonizmus vo fľaši

Hedonizmus (pod.m.) – poňatie slasti ako najvyššej hodnoty

Predstavte si ideálnu dovolenku. Ako cestovateľský tip pre vás vyberáme Maurícius – biely piesok, gýčové more a pohár kvalitného rumu. Tento pocit sa ťažko predstavuje, keď máte za sebou všedný deň v práci vo všedný sychravý februárový deň, však? 

Aby ste si lepšie navodili atmosféru, tak si nalejte do pohára našu exotickú novinku, ktorej distribútor na Slovensku je výhradne Bevmarket – rum Emperor. Zavrite oči, doprajte každej jednej chuťovej bunke túto novú chuť. Začínate cítiť jemný tropický vánok, ktorý práve ovial vašu tvár?  

Slasťou začína už samotná krajina pôvodu v srdci Indického oceánu – Maurícius. Je to ostrovný štát 900km od Madagaskaru, ktorý je takmer celý obkolesený koralovými útesmi. Objavený bol už v 10. storočí arabskými moreplavcami. Avšak ako milovníci kvalitného rumu, za najviac vďačíme holandským kolonizátorom, ktorí na konci 16. storočia priviezli na ostrov cukrovú trstinu z Jávy. Jej potenciál začali takmer hneď využívať na podstatné veci a fermentáciou cukrovej trstiny získavali kvalitný alkohol.

Práve kvalitná cukrová trstina, úrodná vulkanická pôda a tropická mikroklíma tvoria základné piliere mauricijských rumov, ktoré konkurujú ich známejším juhoamerickým bratrancom. Značka Emperor stavala na spomínaných pilieroch a zároveň skombinovala tradíciu s inováciou a vytvorila dva unikátne rumy: Emperor Heritage vo fľaši farby kráľovskej modrej a Emperor Sherry Finish vo fľaši s ohnivo červenými akcentami.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.