Gin Beefeater – skvelá voľba na leto

Beefeater je jedna z najobľúbenejších a najznámejších značiek ginu na svete. Svoju históriu píše už od roku 1820, má tradíciu a predsa ho veľa ľudí naozaj nepozná. A čo vy, poznáte značku Beefeater? 

Beefeater original

Beefeater original je jediný skutočný London dry gin na svete, ktorý sa naozaj vyrába priamo v Londýne. Na jeho výrobu sú používané iba tie najkvalitnejšie ingrediencie ako sú čistý obilný destilát a špeciálne vyberaná bylinná zmes, ktorá mu dodáva správu chuť. V tej nájdete pre gin typické horkasto-svieže tóny citrusov, koriandra, mandlí a sladkého drievka. 

Beefeater original je výnimočný aj množstvom miešaných drinkov, v ktorých sa nachádza a patrí tak k takzvaným základným fľašiam domáceho baru. Doma si ho môžete vychutnať ako osamote, tak aj s kvalitným tonicom. 

Edícia Pink

Pre milovníkov sladších sviežich chutí je ideálnou voľbou Beefeater Pink. Pri každom dúšku vás budú sprevádzať klasické chute ginu ako sú borievky, citrusy a čierne korenie, ktoré sú doplnené o jemné tóny vanilky a jahôd. Tento gin je veľmi jemný, vychutnávať si ho môžete chladený na ľade ako samostatný drink na večer, ale ak by ste však chceli spestrenie klasického drinku gin & tonic, edícia pink sa na to dokonale hodí. Pri svojom obľúbenom pomere však skúste do pohára nakrájať jahody alebo nahraďte kocky ľadu mrazenými jahodami. 

Blood orange 

Krvavé pomaranče dopĺňajú rozšírenú ponuku o naozaj skvelý zážitok plný chutí. Obsah alkoholu je znížený na 37,5%. Postup jeho výroby je taký, že po destilácii ginu sa do destilátu pridajú extrakty získané zo špeciálne vyberaných krvavých pomarančov. To ginu dodáva nie len skvelú chuť, ale zároveň aj trošku jemnejší charakter s menej výraznou ostrosťou alkoholu. Tento gin je vhodný skôr pre milovníkov výraznejšej horkej chuti, ale podobne ako verziu Pink si ho viete vychutnať aj s tonicom, avšak jahody v pohári určite vymeňte za plátok čerstvého pomaranča. . 

Burroughs reserve

Tento destilát je prakticky vrcholom londýnskej destilérskej výroby. Jedná sa o nápoj destilovaný podľa tradičných postupov v malých medených kotloch. Následne, podobne ako whisky, zreje v dubových sudoch. V týchto bol predtým ale uložený aperitív Jean de Lillet, ktorý im predal svoj charakter. Tento gin je vyrábaný vo veľmi obmedzených množstvách. Jeho chute sú veľmi vyvážené a je určený na pomalé pitie a vychutnávanie. V jeho chuti nájdete citrusy, korenie, koriander, mandle, pomaranče a sladké drievko. Výnimočnosť tohto ginu je podškrtnutá aj luxusným dizajnom fľaše. 

Gin & Tonic 

Kombinácia ginu a tonicu je overeným príšlubom osvieženia počas letných večerov. Dobrý tonic pomôže vyniknúť chutiam ginu a vytiahne na povrch ich charakter. Dobrý mix ginu a tonicu spoznáte tak, že ich chute sa po ochutnaní snúbia a vytvárajú jednotný dojem. Ak chcete vedieť, ako by mal naozaj chutiť Beefeater gin s tonicom, určite ochutnajte predpripravené nápoje od Beefeater. Nájdete ich v edícii s originálnym ginom alebo aj vo verzii strawberry. 


Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.