Poznáte celú rodinu Jameson whiskey?

Jedna z najznámejších a najobľúbenejších značiek írskej whiskey je práve Jameson. Produktový rad tejto unikátnej whiskey by sa dal na Slovensku rozdeliť do 2 kategórií – základná a špeciálna edícia. Dnes sa pozrieme na zúbok základnej edícii. 

Značka Jameson začala svoj príbeh písať už v roku 1780. Vtedy kúpil John Jameson liehovar na rohu dublinskej Bow Street. Vtedy ešte netušil, že postavil základy jednej z najobľúbenejších značiek blended whiskey na svete. 

Jameson original

Whiskey Jameson sa stala výnimočnou hlavne kvôli jej mimoriadnej jemnosti. Dnes ju pozná takmer každý na svete, a to či už servírovanú na ľade, alebo napríklad v kombinácii so zázvorovým tonikom alebo v rôznych drinkoch. V chuti originálneho Jamesona môžete nájsť tóny korenia, orechov, vanilky a jemný podtón višne. Whiskey je 3x destilovaná, vďaka čomu má neuveriteľne jemný záver. 

jameson

Caskmates STOUT

Séria Caskmates prišla ako reflexia na stúpajúcu obľubu remeselných pív. Už tak veľmi vyšperkovaná chuť Jamesona sa spojila s remeselným pivovarom v mestečku Well. Stout je majstrovským dielom, ktoré vzniklo v prieniku silno tradičných podnikov a chuti vytvoriť niečo nové. 

Do sudov od Jamesona je plnené čierne pivo, po jeho dozretí sa vypustí a do sudov sa opäť naleje Jameson, ktorý v nich ukončí svoju púť zrenia. Vďaka tomuto unikátnemu procesu preberá Jameson Caskmates STOUT chute od piva. Získava tak hravé a často mätúce tóny chmeľu, karamelu, dreva, ale aj citrusov. 

jameson caskmates stout

Caskmates IPA

Edícia IPA vznikla prakticky rovnakým spôsobom ako STOUT. V prípade, že máte radi pivné špeciály a pivá s označením IPA, je táto edícia Jamesona skvelou voľbou. V chutiach je výrazným prvkom nachmelený silný tón v spojení s citrónom a korením. Whiskey je hravá a rýchlo si získa miesto vo vašom domácom bare. 

jameson caskmates ipa

Jameson 18 YO

Najvyzretejším a najstarším súrodencom je 18-ročný Jameson. Recept na túto whiskey dozrieval v liehovare niekoľko generácií. Takmer 2 desaťročia starený blend je predávaný v detailne číslovaných fľašiach a luxusnej drevenej krabičke. Chuť je komplexná, extrémne jemná a s dlhým záverom. Základné chute sú postavené na dreve, vanilke, korení a karamelových tónoch. Tento Jameson postavil latku očakávaní o ďalšiu úroveň vyššie. 

Vďaka číslovaniu je vhodný ako darček pre zberateľov alebo pre fanúšikov a milovníkov značky. 

jameson 18

Pozrite si aj viac zaujímavostí na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.