Likéry potešia telo i dušu. Tento tip obzvlášť

Vznik likéru sa datuje do 13. storočia, keď francúzski a talianski mnísi vytvorili zmesi považované za liek. Ich primárnou úlohou bolo vyliečiť telo a dušu človeka.

Na začiatku sa miešali iba s vodou, postupom času ale vznikol nápad zmixovať ich s alkoholom. Ten mal nielen vynikajúce konzervačné schopnosti, ale tiež posilňoval liečivý efekt byliniek. Vhodne zakonzervované a esenciálne zmesi si vyžadovali sladkú chuť, pretože samotné bylinky a koreniny bývali obvykle horké. Do zmesí mnísi začali postupne pridávať med, vďaka čomu boli nápoje zdravé i chutné zároveň. Podaktoré receptúry z týchto čias sa pri výrobe likérov využívajú dodnes.

Likér musí spĺňať kritéria

Dôvodov, prečo ľudia milujú likéry, sa nájde hneď niekoľko. Nápoje totiž vynikajú ingredienciami, farbou, mávajú rozmanitú chuť, nižší obsah alkoholu, výborne chutia samotné, ale aj ako súčasť miešaných drinkov. Za zmienku rozhodne stojí aj ich pestrosť. Kým pre niekoho je symbolom dokonalého likéru vaječný, niekto iný si zas nedokáže vynachváliť napríklad smotanový Baileys s kockami ľadu. Obe asociácie sú v poriadku, pretože likérom nazývame široké spektrum alkoholických nápojov. V súvislosti s oficiálnym nariadením Európskej únie v oblasti alkoholických výrobkov ale musia spĺňať dva spoločné menovatele: obsahovať minimálne 15% alkoholu a 100 gramov cukru na liter. Najsladšie likéry pritom môžu mať až 450 gramov cukru na liter. Pri takto sladkých nápojoch výrobcovia v názve siahajú po slove creme: Príkladom je creme de menthe (mätový likér) či creme de cassis (likér z čiernych ríbezlí).

Jednoduché rozdelenie

Pri rozdelení likérov do piatich základných kategórií býva kľúčovým ich zloženie. Pri každej z nich uvedieme i konkrétny príklad nápoja.

Smotanové: Baileys, Advocat

Bylinkové: Campari či Chartreuse

Orechové (v rámci tohto delenia čokoládové a kávové): Frangelico, Kahlua

Ovocné: Passoa, Archers, Midori

Na báze zrejúcich alkoholických nápojov: Grand Marnier – Cognac, Southern Comfort

Kultové bylinné likéry

Pri výbere jedného exemplára na degustáciu či miešanie treba zohľadniť toleranciu na sladkosť a intenzitu chuti. Všetky likéry však chutia skvele s ľadom. Jednou z obzvlášť obľúbených receptúr je farebný „hot shot“ – „Galliano Hot Shot“ s horúcim pressom a šľahačkou.

Za doslova klasiku medzi likérmi sa považuje:

Jägermeister – zmes 56 byliniek a korenín (okrem iného tymiánu, rumančeka, šafranu, rozmarínu, bazalky, škorice, zázvoru), ktorých spojením vzniká horko-sladká kompozícia.

Amaretto – taliansky likér na báze mandlí a korenín s ľahko horkou chuťou. Dokonale sa hodí do dezertov a nápojov.

Galliano – taliansky likér intenzívne žltej farby. V jeho zložení je až 70 rôznych byliniek a korenín. Dominuje sladké drievko, aníz a vanilka.

Passoa – francúzsky ovocný likér s tropickým charakterom, vyrábaný z ovocia marakuja.

Becherovka – bylinný likér s dlhoročnou tradíciou a špecifickou zmesou približne 32 byliniek a korenín, uvedený do predaja v roku 1807.

Chartreuse – klasika, ktorá nesklame. Milovníkov kvalitných nápojov očarí bohatou arómou a nádhernou farbou. Klasický zelený Chartreuse je mimoriadne silný a relatívne suchý. Pre fanúšikov ľahších a sladších chutí sa odporúča žltý variant.

Tip, ktorý si zamilujete!

Chcete sa aspoň na diaľku vcítiť do jedného z lákadiel Francúzska? Atmosféru Paríža v podobe lahodného drinku Moulin Rouge Moze si predsa môžete vychutnať i v pohodlí domova. Zmiešajte dva centilitre Creme de Cassis, dva centilitre likéru Passoa, centiliter čerstvej limetkovej šťavy, dva centilitre mangového džús a dolejte šumivým Hubertom classic semi sweet. Chuť tohto drinku vás načisto opantá. Jedná sa o recept od barmana roka 2005 Jána Majoroša, ktorým zabodoval aj na medzinárodnom Hubert Cupe.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.