Milan „Junior“ Zimnýkoval: „Nikdy som nikde nezaspal a vždy som zostal príčetný. Akosi sa neviem opustiť.“

Patrí k najostrieľanejším moderátorom na Slovensku a zároveň k známym osobnostiam, ktorým sa darí vyhýbať akýmkoľvek škandálom (alebo aspoň o žiadnych nevieme ?). Milan „Junior“ Zimnýkoval napriek tomu tvrdí, že má za sebou pomerne búrlivé obdobie, navždy späté s jeho pôsobením vo folklórnom súbore. A veru, nechýbal v ňom aj alkohol.
_______________________________________________________________________________________

Ktorá časť Vašich emócií sa aktivuje ako prvá, keď sa povie alkohol?
Úsmev, milé spomienky na veselé a chutné situácie. Veselé z môjho folklórneho obdobia. Neboli sme žiadni sockári. Tým, že sme veľa cestovali, veľa sme videli (popili by vyzeralo čudne). Mali sme obdobie „farebnej pálenky“ koňak, respektíve brandy, potom vyhrali vodkofili a asi najveselšie bolo SANGRIA obdobie, keď asi sto litrový sud skončil u nás na izbe. Mal som rád momenty, keď človek ide do vesela, nie do stavu, ženy tomu tuším hovoria „na chuderu“. Potom som mal pár pracovných skúseností, keď som už moderoval pre niektoré značky a tam bolo tiež veselo.

Dokážete si poriadne vyhodiť z kopýtka?
Nie som ten typ kopytovca. Podľa frekvencie by som povedal, že nepárnokopytník. Skôr mi ide o situáciu, kde som a hlavne s kým. A keďže už tretiu vetu sa obšívam, tak v tom prípade priznávam, som nudný. U nás doma sa nepilo, takže všetky zážitky som si musel vypracovať sám až v dospelosti. Nikdy som nikde nezaspal a vždy som zostal príčetný. Akosi sa neviem opustiť. Dokonca si pamätám všetky konce moderovačiek a nikto z klientov ma ešte neposlal domov skôr. A nemyslím si, že je to frajerina, skôr normálny stav.

Máte rád chuť vína, piva alebo niečo ostrejšieho?
Víno som limitoval na jednu značku, nemám chuť objavovať nič nové a riskovať tak bolehlav. Poznám to moje a som s ním veľmi spokojný. Jedno z mnohých priznaní, ktoré sem napíšem (zatiaľ sa ma na alkohol takto priamo nik nepýtal) je, že: VÍNA, KTORÉ DOSTÁVAM, NEOTVÁRAM. POSÚVAM ICH ĎALEJ. S pivom mám od začiatku prudko pracovný vzťah. Aj keď pravda je, že som nepil nič lepšie ako nepasterizované pivo, ktoré ešte len ide do fliaš, plechoviek a sudov. Je to každoročná tradícia v pivovare, veľmi vzácna chvíľa. Práve som na to dostal takú chuť, že som sa zaslintal ako Pavlovove psy. A z ostrých vecí, to mi ide skôr o chuť. Momentálne mi zachutil rum. Ale nie som v tom nejaký odborník, rád si nechám poradiť od špecialistov.

Preferujete popíjanie v bare s priateľmi alebo si dokážete vychutnať svoj drink aj sám pri nočnom rozjímaní?
Povedal by som aj-aj. I keď asi dvakrát za ostatných päť rokov sa mi stalo, že som išiel do baru s týmto cieľom. Väčšinou sa to dohráva pri okrúhlom stole v jednom mojom obľúbenom rezorte na Slovensku v Prešove na Solivare. U mňa je to skôr pri dobrom jedle, čo sme opäť v Prešove na Solivare. Večerné rozjímanie… Nehanbím sa priznať, nemám problém si naliať pohárik rumu na dobrú noc. Ale platí, že nám jedna fľaša doma vydrží veľmi dlho.

Ako často by si mal človek podľa Vás dopriať nejaký ten pohárik?
Nemyslím si, že je to otázka času. Skôr by som to videl ako moment nálady a pohody. Každý by mal mať vlastnú klapku. U mňa to funguje na základe samoľúbosti. Dnes nepijem tak veľa, aby ma zajtra bolel celý Milan.

Viete, aký je rozdiel medzi whisky a bourbonom?
V cene? Neviem. Robil som Jim-Beam tour a pil som v živote už aj whisky. Asi ma to neoslovilo až tak, aby som si uvedomil rozdiel. Ale tuším hlavnú úlohu v tom zohráva kukurica.

Vraví sa, že rum je jeden z najviac nedocenených druhov alkoholu. Aký názor na neho máte Vy?
Tak s týmto súhlasím, ale aby som zakladal odborový zväz rumu, tak to nie. Nech si ho pijeme my, čo o tom vieme. (smiech)

Je nejaký druh alkoholického nápoja, ktorý vnútorne považujete za exkluzívny?
Asi zostaneme pri rume alebo možno koňak. Neviem sa nateraz rýchlo rozhodnúť. Priznám sa, veľmi by som sa bál toho momentu, keď by som si dal niečo extra vzácne a ostal sklamaný. No mal som šťastie byť na akcii, kde ma vycvičili chlapci, ako ovoniavať, najprv jednou nosnou dierkou, potom druhou. Nebáť sa pomarančového džúsu. Výborné je, že za to dokonca aj zaplatili. (smiech)

A naopak, ktorý si Vás dodnes nezískal?
Ospravedlňujem sa borovičke, Tequile, všetkým jogurťákom, griotke a wanabe alkoholom. A nemám rád, prepísknuté „domáce“. Podľa mňa všetky chutia rovnako. Rovnako zle. Radšej Baileys alebo Malibu.

Poznáte nejaký zaručený trik na opicu?
Nezmontovať sa deň pred tým. Veľa vody, možno vývar… asi tak nejako by som to riešil.

Aký alkohol si najradšej vychutnávate k jedlu?
No predsa ten, ktorý sa dáva aj do jedla počas varenia! K rebrám pivo, ku krevetám Sauvignon, k divine červené a k omáčkam z lesného ovocia koňak/brandy, možno portské.

Keby ste si mohli vybrať, či práve teraz pôjdete s priateľmi do hôr, alebo „na dve deci“, čo by zvíťazilo?
Pohodlnosť a lenivosť. Takže kamaráti na dvoch deckách. Hory počkajú.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.