Toto víno môžete piť v tehotenstve, aj pri šoférovaní

Dobrá správa nielen pre všetkých šoférov či ženy v radostnom očakávaní. Vedeli ste, že pohárik vína si môžete bez výčitiek dopriať aj počas jazdy autom alebo v tehotenstve? Nealkoholické víno je skvelou voľbou pre všetkých ľudí, ktorí nemôžu alebo nechcú konzumovať alkohol. 

Nealkoholické víno poteší ako nastávajúce mamičky a kojace matky, tak i zarytých abstinentov, šoférov a samozrejme vyznávačov zdravého životného štýlu. Určite ste už postrehli, že odborníci vyslovujú striktné NIE alkoholu všetkým, ktorí sa chcú dostať do formy, prípadne sa krátko pred letom zbaviť prebytočných kilogramov. Dealkoholizované víno si môžete vychutnať s kľudným svedomím, keďže jeden pohárik obsahuje nanajvýš 1/3 kalórií bežného vína, niektoré odrody dokonca ešte menej.

Ako vplýva na zdravie človeka?

Početné prieskumy dokázali, že zdravotné benefity červených dealkoholizovaných vín sú v porovnaní s klasickým červeným vínom ešte väčšie. Primárne je to pôsobenie katechínov – priaznivo vplývajúcich na činnosť srdca. Najvhodnejšia je konzumácia révového vína, ktoré pozitívne vplýva na cievny systém a pomáha zabraňovať kôrnateniu ciev.

nealkoholické víno

Chutia identicky

Výroba dealkoholizovaných vín je v rukách skúsených someliérov a v žiadnom prípade výsledok nemožno porovnávať s muštom, hroznovou šťavou alebo detským šampanským. Nealkoholické vína majú jemnú textúru, u bielych a šumivých vín je dosiahnutá chuť takmer identická s ich alkoholickými variantmi, avšak s tým rozdielom, že po poháriku sa nemusíte obávať žiadnych následkov.

Zložitejšia technológia výroby

Nealkoholické víno má zachované všetky chuťové vlastnosti a účinky na zdravie. Chýba mu iba alkohol a kalórie, čo ale nemusí byť na škodu. Procesov dealkoholizácie vína je známych niekoľko, no najčastejšou je vákuová extrakcia. Ako uvádza portál www.idnes.cz, jedná sa o energeticky náročnú, avšak účinnú a šetrnú metódu, využívajúcu rozdielne teploty odparenia alkoholu ostatných zložiek vína. Vďaka modernej technológii sa z pôvodného ohrievania vína pre zbavenie etanolu vyvinul postup, ktorý pri nízkom tlaku a pre víno neškodných teplôt (rádovo do 30 ° C) dokáže šetrným spôsobom oddeliť víno a alkohol, neskôr jeho senzorické chuťové a vôňové zložky od etanolu. Tie sa vrátia späť do vína bez dodatočného prikrášľovania chute aj vône.

Existuje množstvo príležitostí, počas ktorých fľašu nealkoholického vína oceníte. Medzi ne patria oslavy, party, recepcie, rauty aj krstiny. Tieto vína bývajú rovnako skvelým pomocníkom pri varení, prípitkom k slávnostným jedlám i na pracovných jednaniach, keď sa odporúča zachovať si „čistú“ hlavu. Tento vinársky produkt môže byť ale náročnejšie zohnať. Ešte donedávna ponúkali dealko víno iba dva obchodné reťazce na Slovensku, preto bude najistejšie objednať si ho cez internet. Napríklad na našej stránke.

Viac zaujímavostí nájdete na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.