Nonino BotanicalDrink – kúzelné letné potešenie

Nonino L’Aperitivo BotanicalDrink je názov najnovšieho prírastku do Grappa Nonino so sídlom vo Friuli, kde inde ako v slnečnom Taliansku. V nadväznosti na oživený recept z rodinných liehovarníckych archívov  jeden z veľkých hráčov v tomto sektore môže právom očakávať obnovený záujem o túto excelentnú možnosť.

Ako vznikol Nonino BotanicalDrink

V roku 1928 Silvia a Antonio Nonino, verní strážcovia a správcovia tradície  rodinného likéru , objavujú starodávne recepty bylinkových nálevov na lekárske použitie a dovedú na svet tzv. „potešujúce nápoje“ pre chuť a dušu. V roku 2018 Cristina, Antonella a Elisabetta Nonino, inšpirované historickými archívmi rodiny, vylepšujú staroveký recept s prihliadnutím na  veľkú alchymistickú tradíciu, upravením do súčasného vzorca  založeného na fúzii rastlinných surovín sušených pri nízkej teplote, aby sa zachovali prirodzené vône,  farby i chute a dodali vám 100% naturálny aperitív, ktorý je obohatený o viničový destilát z vlastných viníc výrobcu Nonino v Buttriu.

nonino botanical drink

Čerstvé kvety, korene a plody sa vyberajú podľa pôvodu a zmyslových vlastností,  ktoré najviac útočia na chuťové poháriky konzumenta. Po podrobení sa svetelnej filtrácii je zachovaná príjemná citrusová sviežosť a mierna  horkosť  byliniek, 100% prírodná harmónia, ktorá zvýrazňuje prírodné balzamikové tóny stredomoria s náznakom arómy čiernych malín a lesných plodov. To všetko bez akýchkoľvek chemických konzervačných látok, umelých farbív a emulgátorov. V rámci predaja je k dispozícii v objeme 21% alkoholu v elegantnej  0,7 l priehľadnej sklenenej fľaške s efektným vzhľadom, vhodným aj ako darček. Navrhol ju Luca Cendali,  profesor dejín dizajnu na Inštitúte európskeho dizajnu  v Benátkach.  Zároveň v nej vynikne jeho  žiarivo žltá, slnečná a živá farba rodného Talianska.

Inšpirujte sa: originálne využitie

Možnostiam sa medze nekladú, môže sa ponúkať ako aperitív, pred jedlom, po jedle a počas jedla. Svieži Nonino BotanicalDrink Aperitív je ideálny v neriedenej forme s kockami ľadu a plátkom citróna alebo je výborný ako základná prísada pre klasické koktaily – zmiešaný s najrôznejšími nápojmi.

Vhodný ako „ľahký“ nápoj: 4cl L’Aperitivo Nonino, 4cl minerálky (prípadne rovnakého množstva šumivého vína), ľad  a citrón. Alebo: do šejkru dáte pár kociek ľadu, 4 cl. L’Aperitivo Nonino BotanicalDrink, 2cl. Amaro Nonino Quintessentia, 1 ½ cl. Sweet & Sour mix (citrónový sirup), rýchlo pretrepte a nalejte do pohára s kockami ľadu, špirálou citrónovej kôry a plátkom citróna. Zaujímavá kombinácia chutí je aj Nonino BotanicalDrink zaliaty kvalitným tonikom.

Pri kombinácii s Proseccom sa zase vytvára úžasný, letný miešaný drink, zaujímavú alternatívu k Aperol Spritzu. Prípadne môžete použiť vašu predstavivosť a vkus. Odporúča sa, aby sa podával vychladený na asi 8°C alebo s ľadom.

Koktaily s Botanical Drinkom  sú ideálne na to, aby ste si ich užívali s priateľmi na oslavu výročia, na relaxáciu po intenzívnom ťažkom dni v práci, pri počúvaní vašej obľúbenej hudby alebo sledovaní zaujímavého filmu. Treba sa o to len pokúsiť , však?

L’Aperitivo Nonino BotanicalDrink je jednoducho bylinková mágia, ktorá vo svojej pestrej chuti nesie pamäť nekonečných ingrediencií prírody, slnka a opojný pôžitok z prípitku! Ak chcete, užívajte s mierou.

Viac zaujímavostí nájdete na našom BLOGU.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.