Pijeme nealko (návod)

Milí fanúšikovia Bevmarketu,

leto sa prehuplo do druhej polovice a dni sa pomaly skracujú. Každý si už dal nejeden Aperol Spritz,  „prosečko“ alebo žiarivo farebný letný drink. Niektorí si na to už tak zvykli, že si nevedia ani predstaviť piť niečo iné. Preto po receptároch na tie najlepšie alkoholové letné vychytávky (nanuky a želé) vám prinášame návod, ako si vychutnať niečo, čo neobsahuje ani pol percenta liehu.

Áno, ideme si pripomenúť, ako piť nealko.

Piť nealko je veľmi jednoduché, v podstate to nevyžaduje žiadne dlhšie prípravy. Stačí, ak si zadovážite dostatok druhov, aby to pitie nebolo úplne fádne.

Samotné pitie nealka teda spočíva v troch jednoduchých krokoch:

  1. otvoriť fľašu nealka
  2. naliať nealko do pohára
  3. vypiť nealko

Aké by však to nealko malo byť, aby sme z neho mali čo najväčší pôžitok?

Tak v prvom rade by to malo byť výnimočne chutné, aby osviežilo vaše chuťové poháriky zvyknuté na tie najonakvejšie coctaily. Túto podmienku dokonale spĺňajú limonády Fentimans. Sú botanicky pripravované a vyrábajú sa už vyše 100 rokov fermentáciou v drevených kadiach. Jemný sediment na dne fľaše je výsledok procesu tejto botanickej prípravy. Zaručuje, že všetky arómy a suroviny skončili tam, kde mali.

Fever-Tree toniky sú unikátnymi nápojmi, určenými vyznávačom pestrých stredomorských chutí. Zmes esenciálnych olejov z kvetín, ovocia a bylín z Provence a Sicílie dodáva týmto limonádam s chinínom jemnú kvetinovú chuť.

Pre milovníkov slovenských výrobkov máme tiež skvelú alternatívu. Zázvorové pivo je úplne bežné najmä na britských ostrovoch, u nás jeho chuť len objavujeme. Ale aká je to chuť! Jemne ostrá, osviežujúca a hlavne plná prírodných surovín. Ginger Mania sa vyrába za pomoci ručne vyberaného čínskeho zázvoru, exotických citrusov, prírodného cukru, pramenitej vody a špeciálnych kvasiniek, pričom neobsahuje žiadne umelé príchute, sladidlá ani dochucovadlá.

Hartridgove limonády tešia svet už od roku 1882. Dodnes sa pripravujú podľa tradičných receptúr. Nájdete medzi nimi klasické príchute ako bazový kvet, malina a brusnica, či ruža, ale aj kvalitne ochutené zázvorové pivo, cola, či „cloudy lemonade“. Treba vyskúšať! Samozrejme, všetky sú tiež bez umelín.

Veríme, že tieto chutné limonády rozveselia vaše jazýčky a poskytnú príjemnú alternatívu pitia, po ktorom môžete aj šoférovať. A to predsa poteší vždy.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.