Prémiové edície Jameson whiskey

Jameson je značka írskej whiskey, ktorú zrejme nikde na svete nie je potrebné nijak zvláštne predstavovať. Na Slovensku je Jameson dokonca najpredávanejšou whiskey. Táto veľmi jemná whiskey má však aj svoje špeciálne edície, o ktorých veľa ľudí ani len netuší. Tento článok venujeme predstaveniu práve vybraným fľašiam z týchto edícií.

Jameson Black Barrel

Tento Jameson patrí medzi povinnú jazdu každého lepšieho baru. Na rozdiel od klasického Jameson-a je Black Barrel chuťovo výraznejší. Jemnosť, ktorú očakávate od značky, je však stále prítomná. V prípade tejto whiskey bola jemnosť získaná 3-násobnou destiláciou. Následne je táto unikátna zmes Single Pot Still Irish Whiskey a Small Batch pripravená na proces zrenia v sudoch. Začína sa klasickým postupom, ktorý poznáte aj z chute základnej Jameson whiskey, teda sudy z amerického bieleho duba a sudy po cherry. Black Barrel však dodáva do procesu ešte jednu zastávku – dvakrát vypálený sud po bourbone. 

Pokiaľ ste túto whiskey ešte nepili a ste fanúšikom značky Jameson, určite by ste ju mali ochutnať. Whiskey ponúka jemnú, ale výraznú cestu do írskeho pubu plnú korenín, ovocia, orieškov a s tónmi vanilky. 

jameson black barrel

Jameson Crested 

Táto whiskey uzrela svetlo sveta po prvýkrát v roku 1963. Aj napriek tomu, že už nepatrí medzi horúce novinky, ju na Slovensku stále veľa ľudí nepozná. Jameson Crested je whiskey, ktorá by sa dala považovať za chuťovo silnejšiu a výraznejšiu alternatívu k originálnej Jameson Whiskey. Na rozdiel od Black Barrel-u na zmenu jej chutí nebolo použité zadymenie sudov, ale zmenili sa vstupy na opačnom konci výroby. Pri jej destilácii sa používa väčšie percento surového nesladového jačmeňa. Okrem toho svoje zohrajú aj sudy po cherry, v ktorých whiskey zreje. Vo finále sa do vášho pohára dostane whiskey prevoňaná cherry, ktorá má chuť rozvinutú o orechy, med a sladký záver s náznakmi korenia. 

Dôvera, ktorú do tejto whiskey vkladá samotná destilérka, je jasne komunikovaná tým, že predná etiketa whiskey je vlastne rodinným erbom. Pokiaľ hľadáte niečo podobné klasickému Jameson-ovi, ale možno výraznejšie a menej komerčné, Crested je jasná voľba! 


Jameson Cooper’s Croze 

Všetci ľudia, ktorí poznajú chuť whiskey vedia, že bez kvalitných sudov by tento nápoj nebol tak dobrý. Práve na toto sa zameral Ger Buckley, ktorému môžeme poďakovať za edíciu Cooper’s Croze. Táto whiskey je doslova venovaná odkazu dreva vo svete whiskey. Aby Ger podčiarkol jeho dôležitosť – rozhodol sa pri procese zrenia whiskey využiť panenské sudy z dreva amerického duba. Tento krok dodáva whiskey doslova nezameniteľnú chuť. Chuť je príjemne navrstvená a skladá sa z príjemnej vanilkovej sladkosti doplnenej o jačmeň a výrazný koniec dubovej dymovosti. 

jameson coopers croze

Jameson Distiller’s Safe

Táto whiskey vznikla pod taktovkou Briana Nationa. Ten pracuje ako hlavný destilér v paliarni Jameson, takže v samotných destilátoch, ktoré vytvárajú chuť whiskey Jameson, sa dokonale vyzná. Práve to je hlavným dôvodom, prečo má táto whiskey meno Distiller’s Safe. Hoci by ste možno očakávali, že whiskey bude komplikovaná a nájdu sa v nej hlavne skúsenejší degustátori, opak je pravdou. Brian stavil na jednoduchosť a hlavnou zložkou jeho receptúry je whiskey starostlivo pripravená v menších koloch, teda takzvaná pot still. Tá je súčasťou whiskey Jameson, avšak nie až v takej miere. Výsledok, ktorý Brian so svojím Distillers’s Safe dosiahol, je prekvapivo jemný. Chuť tvorí maslová sladkosť neskôr prechádzajúca do cukornatosti sladového jačmeňa, broskyne, mandlí či dokonca sladkého drievka. 

Táto whiskey prekvapí a očarí aj ľudí, ktorí štandardne whiskey nepijú. Pre fanúšikov írskej whiskey zas poskytne nový pohľad na obľúbený nápoj. 


Jameson Blender’s Dog

Keď sa Billy Leighton – hlavný blender značky Jameson – rozhodol, že vytvorí vlastnú edíciu, každému bolo jasné, že pôjde o dokonalé dielo. Názov Blender’s Dog vznikol ako zaujímavá slovná hra. Dog je totiž aj nástroj, ktorý používajú blenderi na ochutnávku whiskey. Vizuálne pripomína malú píšťalku na retiazke. Tento nástroj pomáha blenderom pri ochutnávkach a formovaní výslednej chute. 

Akoby ste mohli očakávať, výsledkom je komplexný blend, ktorý vás strhne svojou chuťou. V tej sa stretnete s dokonalou súhrou sladkých a korenistých tónov. Dominantný je karamel, jablko a korenie. 


Viac zaujímavých článkov nájdete na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.