Čo odporúčame ochutnať – pochúťky z Bevmarketu

Je známe, že každému chutí niečo iné. Niekto si najradšej vychutnáva rum, iný zas vodku, gin, whisky či likér. Na Slovensku čoraz viac rastie aj popularita vína, a tak sa v tom môže nejeden človek úplne stratiť. Aj preto vám prinášame niekoľko tipov, čo z našej ponuky možno ešte nepoznáte, ale určite sa to oplatí ochutnať.

Naša redakcia pre vás pripravila zoznam drinkov z ponuky, ktoré sa naozaj oplatia ochutnať. Niektoré značky sú menej známe, iné zas už určite poznáte.

Whiskey: Connemara Peated

Keďže sa jedná o whiskey, môžete vytušiť, že je pôvodom z Írska. Connemara patrí medzi známejšie írske whiskey, avšak s najpopulárnejšou írskou whiskey Jameson sa nemôže rovnať. Navzdory tomu, že niektoré značky ostávajú v tieni väčších komerčnejších liehovarov, Connemara vám ponúka naozajstný zážitok a veľmi vysokú kvalitu.

Táto whiskey dostala meno podľa oblasti, v ktorej sa vyrába. Patrí medzi sladké jemné whiskey, ale prekvapí vás svojou komplexnosťou. V chuti môžete objaviť med, rašelinu, ale aj sušené ovocie. Pre túto whisky je charakteristický aj dlhý medový záver, ktorý vás bude sprevádzať ešte niekoľko minút po dopití. Teraz si ju môžete vychutnať aj zo značkových pohárov priamo určených na túto whiskey.


Vodka: Zver

Vodka Zver je výnimočná hneď niekoľkými, doslova unikátnymi, prvkami. Prvým je voda z ruského Ladožského jazera. Toto jazero je najväčším jazerom Európy a nachádza sa na severozápade Ruska. Druhá výnimočná črta tejto vodky je lieh kategórie Lux, ktorý je jeden z najkvalitnejších.

Zaujímavosť a originalitu ešte podškrtáva obal. Oproti klasickej sklenej fľaši uprednostnili výrobcovia hliníkový obal, vďaka ktorému sa vodka ochladí násobne rýchlejšie.  Rozdiel je doslova priepastný, pretože túto vodku si môžete vychutnať poriadne vychladenú už 5-krát skôr v porovnaní s inými fľašami.


Rum: El Pasador De Oro

Čo môže vzniknúť keď vezmeme kvalitný guatemalský rum, vyblendujeme ho v správnej kombinácii a necháme ho dozrieť vo Francúzsku v sudoch po koňaku? Odpoveďou je El Pasador De Oro XO.

O tento prémiový rum je medzi skúsenejšími rumopičmi naozaj zvýšený záujem. Rum samotný už na prvý pohľad vyzerá luxusne a jeho drevený uzáver iba dopĺňa celkovú eleganciu fľaše. Farba je medová až bronzová a chuť vás doslova strhne svojou rôznorodosťou. V každom dúšku môžete nájsť tóny karamelu, čokolády, pomarančov, škorice, vanilky a tabaku.

Ak premýšľate nad vhodným darčekom pre muža, tak výberom takého rumu určite nič nepokazíte.


Gin: Malfy Gin Con Limone

O ginoch Malfy sme vám už pred časom priniesli na našom blogu článok, v ktorom nájdete všetky príchute a aj niečo z ich histórie. Prečo sme teda vybrali práve Malfy gin?

Hoci patrí medzi medzi menej známe giny, určite si zaslúži pozornosť. Či už kvôli jeho poctivej remeselnej výrobe, alebo detailne premyslenej fľaši, Malfy má jednoznačne čo ponúknuť. Jedná sa o taliansky gin a konkrétne Con Limone je dochucovaný citrónom. Aj napriek tomu je jeho chuť čisto prírodná, nevtieravá a hlavne stále dostatočne ginová!

Malfy Gin Con Limone je skrátka naozaj unikátnym nápojom, ktorý dokáže predbehnúť očakávania bežného ginu, ale zároveň si ešte stále drží isté charakteristické črty, ktoré z neho robia naozaj poctivý gin.

Okrem bylín typických pre destiláciu ginu sa na jeho výrobu používajú aj špeciálne citróny Sfusato z pobrežia Amalfi.


Koňak: Courvoisier XO

Pri koňakoch si mnoho ľudí vybaví iba značky Hennessy alebo Rémy Martin a Martell. Okrem toho je však koňaková scéna plná ďalších naozaj unikátnych výtvorov. Medzi nich patria aj značky ako Frapin, Camus, Landy alebo práve Courvoisier.

Táto značka vznikla naozaj zaujímavým spôsobom. Založená bola Emmanuelom Courvoisierom spolu s Louisom Galloisom. Títo páni boli pôvodne obchodníkmi, ktorí obchodovali s tým najlepším koňakom v celom Francúzsku. Časom si však uvedomili, že ak chcú svojim klientom priniesť niečo ešte lepšie a luxusnejšie, bude potrebné založiť si vlastnú značku.

Edícia X.O. je charakteristická veľmi luxusnou a elegantnou fľašou, ktorá v sebe ukrýva výnimočný koňak. Ten má zamatovú konzistenciu a sladkú chuť. Chuťovo ho niektorí opisujú ako „ovocný raj“. V tomto raji vás privítajú hlavne chute čerstvých pomarančov a vanilky.


Šampanské: Moët & Chandon

Moët & Chandon je jedným z najznámejších producentov šampanského na svete. Nájdete ho na rôznych luxusných večierkoch kdekoľvek na svete. Hoci spolu vyprodukujú cca 26.000 fliaš ročne, ich šampanské je doslova umeleckým unikátom a synonymom prominentného nápoja.

Navzdory všetkým týmto faktom je Moët & Chandon stále cenovo dostupný pre všetkých ľudí. Ich doslova ikonockou vlajkovou loďou je Brut Imperial  (na obrázku uprostred). Dovolíme si neskromne tvrdiť, že ak chcete vedieť, ako má chutiť šampanské, práve touto fľašou by ste mali začať. Očakávať môžete pravú chuť hrozna, ktoré pochádza zo zmesí suchého vína  Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.


Víno: Durgala & Budinský

Víno, ktoré vám proste „Chuccí“. Dvaja priatelia si z recesie založili vinárstvo, z ktorého sa neskôr stala ich obrovská vášeň. Durgala & Budinský prinášajú naozaj originálne názvy a etikety svojich vín a majú čoraz silnejšiu základňu fanúšikov ich vína a humoru.

Ich ponuka je relatívne široká a nájdete v nej biele, červené, ružové a tiež ríbezľové či jahodové víno. Ich vína majú jedinečnú chuť a pokiaľ máte záujem vyskúšať niečo nové zo slovenskej produkcie vína, Durgala & Budinský vám jednoznačne ponúknu nový rozmer slovenského vinárstva.


Ďakujeme, že ste sa dostali až sem. V prípade, že vás zaujímajú ďalšie články, môžete sa vrátiť späť na BLOG.


Ak sme vás inšpirovali k nákupu, tak objednávajte na našom e-shope.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.