Príbehy populárnych koktejlov – TEQUILA

Tequila – lahodný mexický alkohol vyrábaný z agáve ponúka viac možností ako len citrón, soľ a rannú bolesť hlavy, ak to prepísknete. Každý z nás má svoju históriu a tak to je aj v prípade koktejlov. Pozadie tých najznámejších je často opradené mýtami a legendami, ale niekedy aj náhodou, či dokonca nehodou. Veď to sami asi poznáte. Koktejly z tequily nie sú výnimkou a skrývajú v sebe zaujímavé príbehy.

TEQUILA SUNRISE
Obľúbený drink na letné večery na terase dostal svoj názov podľa vzhľadu, ktorý ževraj pripomínal východ slnka na púšti. Vytvoril ho Gene Sulit v tridsiatych rokoch 20. storočia v Arizone. Zaujímavosťou je, že Tequila Sunrise sa nemusí skladať iba z tequily, pomarančového džúsu a grenadíny, ale takisto aj z tequily, crème de cassis, čerstvej limetkovej šťavy a sódy. Aj vy v ňom vidíte východ slnka? Alebo ho skôr pijete až do východu slnka?  

MARGARITA
Ešte pred Margaritou bol jeden starší koktejl – Daisy, ktorý pozostáva z brandy, triple secu a citrónovej šťavy. Legenda hovorí, že jedného pekného dňa v Tichuane, barman pripravoval tento drink a namiesto fľaše brandy vzal do ruky tequilu. Z tohto omylu sa stal veľký hit a vznikla Margarita (Margarita po španieslky znamená daisy – sedmokráska). Práve Margarita je dôkaz, že nie každý omyl musí byť zlý.

LA PALOMA
Mnoho ľudí si pri zmienke o mexických koktejloch predstaví len Margaritu. Za limetkovo-ľadovým tieňom tohto najpopulárnejšieho koktejlu sa však skrýva ďalší poklad – La Paloma. Jej pôvod je skrytý pod rúškom tajomstva. Tento v Mexiku najobľúbenejší koktejl nesie pravdepodobene názov podľa mexickej ľudovej pesničky z konca 19. storočia “La Paloma” (v preklade holubica). Istú zásluhu by sme mali pripísať aj legendárnemu Don Javier Delgado Corona, majiteľovi najobľúbenejšieho baru La Capilla v mexickom mestečku Tequila (áno, tak sa volá celé mesto). Sladká, kyselkavá, zľahka horká a trochu slaná – obsahuje v sebe všetky základné chute a k tomu ľad, bublinky a alkohol. Palomu sa nedá nemilovať.

Zamilujte si koktejl La Paloma aj vy <3
Potrebujete:
50ml tequila – odporúčame economy level v podobe vyváženej Olmeca Tequila Altos Plata alebo crème de la crème z dielne Georga ClooneyhoCasamigos Blanco
50ml čerstvá šťava z ružového grapefruitu
15ml čerstvá šťava z limetky
15ml agáve sirup
Štipka soli
50ml sóda s príchuťou grapefruit
Ľad
Postup:
Zmiešajte tequilu, štipku soli, šťavu z limety a grepfruitu vo vysokom koktejly. Pridajte ľad a zalejte bublinkam z grapefruitovej sódy. Tip – ak nemáte grapefruitovú sódu, tak pridajte grapefruitový bitter a sódu bez príchute.

Adiós!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.