Roland Bru – z Gabonu až po koňak

Roland Bru je kvalitný koňak s nevšedným príbehom. Za jeho exkluzivitou stojí zakladateľ Roland (áno, priezviskom Bru), ale aj súčasný majster pivnice Phillip Fillon. Má pod palcom celý proces výroby koňaku a jednotlivé druhy namiešava svojou skúsenou rukou.

Značke v súčasnosti patrí 40 hektárov viníc v oblasti Fins Bois a 20 hektárov v oblasti Grande Champagne, no nakupujú hrozno a eaux-de-vie aj priamo z oblasti Cognac. Po zrení v dubových sudoch a následnom namiešaní vzniká ich produkcia lahodného VS, vyzretého VSOP a mocného XO. Ten je vyrobený čisto z eaux-de-vie z Grand Champagne. Dizajn ich krásnych fľašiek navrhuje Alpha Centauri Design a najradšej sa chvália ikonickou Roland Bru Extra Eternite.

Aký je ale príbeh zakladateľa Rolanda a prečo je v nadpise spomenutý Gabon? Gabon, ako určite viete, je republika na západnom pobreží Afriky. Nie je však republikou veľmi dlho. Nezávislosť od Francúzska získal až v roku 1960. Kým bol kolóniou, viete, kto bol jeho senátorom? Áno, Roland. A nebol veľmi populárny. Počas jeho spravovania bujnela korupcia a sám Roland si napĺňal najmä svoje obchodné záujmy. Parížsky mestský radca dokonca o ňom napísal generálovi De Gaullovi: „Bru sem, Bru tam, Bru všade. Nemali by sme sa jedného dňa zobudiť a zistiť, že celý Gabon je pod vplyvom pána Bru.“

Po osamostatnení Gabonu bol Rolandovi zakázaný vstup do krajiny. Vrhol sa teda do výroby koňaku. A že urobil výborne! Dnes nás tak teší jeho vyspelý balanc chutí. Nájdeme v ňom noty sušeného ovocia a korenia s dlhou dochuťou sladkého drievka. Je to koňak s tradíciou a vycibrenou chuťou. Pri jeho pití môžete snívať o afrických pláňach, po ktorých sa jeho zakladateľ preháňal a vychutnávať si zážitok s puncom exkluzivity.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.