Rozjarená Veľká noc na Bevmarkete

Viete, čo prichádza? Sviatky jari predsa! Štyri dni voľna, pečený baranček, domáce klobásy, lacná susedova voňavka a čas strávený s rodinou. Je samozrejmé, že sa ich už nemôžete dočkať.

Dajú sa vôbec takéto sviatky vylepšiť? Sotva, poviete si. Ale my máme radi výzvy, preto sme si povedali: Challenge accepted!, a pustili sme sa do vymýšľania piatich spôsobov, ako vám Veľkú noc ešte viac spríjemniť.

  1. Žiadna liehovina, pravý poctivý destilát. Ak chcete zažiť ozajstné slovenské sviatky, Frndžalica by vám nemala chýbať. Je tajomná, silná, s vôňou čokolády, vanilky a stopami jablka. Neexistuje junák, čo by odolal! Odporúčame ako odmenu pre šibačov.
  2. Mlsný jazýček? Tak to skúste s Bentianna. Slovenský likér plný chutí z našej prírody, vám vyčarí úsmev na tvári. Výhodou je nízky obsah alkoholu (13%), takže si s ním pripijete aj s vašou babičkou, ktorá alkohol inak „nemusí“.
  3. S whiskey ešte nikdy nikto nič nepokazil. Neveríte? Tak to opáčte! Jameson pochádza z najzelenejšej krajiny na svete, a čo už je viac symbolické na oslavu príchodu jari, než zeleň? Tip: zahreje aj dievky, ktoré na Veľkonočný pondelok skončili v potoku.
  4. Keď už spomíname najzelenšiu krajinu, pri Írsku ešte chvíľu ostaneme. Už ste niekedy videli zamračeného Íra? My tiež nie. Má to určite na svedomí aj Guinness. Toto legendárne tmavé pivo vám zaručene dobre padne k údenému kolenu, pečenému bôčiku, ale aj k iným tradičným dobrotám.
  5. Náš posledný tip je 5 hviezdičkový, slovenský, s charakteristickou zlato-jantárovou farbou. Tušíte? Karpatské brandy jednoducho patrí na veľkonočný stôl. S touto ikonou medzi slovenskými alkoholickými nápojmi si pripíjali už naši pradedovia po úspešnej šibačke. Pripomeňte si staré dobré časy touto tradičnou chuťou.

Veríme, že vám naše tipy pomôžu prežiť veselú Veľkú noc! Rozjarené sviatky praje Bevmarket.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.