SINE METU – whisky bez strachu

Kto by nepoznal najpredávanejšiu írsku whisky, pochádzajúcu priamo z Dublinu? Označená týmto nebojácnym heslom už od roku 1780, čo ju náš starý známy John Jameson so svojím synom začal vyrábať, sa rozšírila do celého sveta. Rodinné motto ako sa patrí! Boli ním poctení pre odvážne bojovanie s pirátmi pri írskom pobreží. Sine metu znamená bez strachu – a presne tak sa pustili do výroby vysokokvalitného destilátu, ktorého chuť dnes poznajú toľkí z nás. Trikrát destilovaná, jemná whisky sa teší mimoriadnej obľube a mnohí ju považujú za ozajstnú klasiku. Znamená to však, že nevie ničím prekvapiť? Určite nie!

Vedeli ste napríklad, že až 90% vyprodukovanej whisky sa vyváža do zahraničia?

Alebo, že v súčasnosti je značka vlastnená francúzskym alkoholovým gigantom Pernod Ricard? A že zakladateľ a majster destilácie John Jameson vlastne vôbec nebol Ír, ale Škót?

No najmä, že značka Jameson okrem obľúbenej a najrozšírenejšej klasickej verzie whisky ponúka tri nové edície s rozmanitými špecifikami chutí?

JAMESON BLENDER´S DOG je 43% percentná, skvele vyvážená a komplexná whisky. Je vyjadrením perfektnej rovnováhy dreva a času. Cítiť v nej karamelovú sladkosť a korenie, má svetlo zlatú farbu a jej vôňa je ovocná s jablkami. Rozložte si ju na jazyku a vychutnajte si majstrovstvo hlavného blendera Billyho Leightona osobne. 

JAMESON COOPER´S CROZE má taktiež 43% alkoholu a predstavuje rozmanitosť barelov. Znalosti o jej výrobe sa odovzdávali až cez 5 generácií! Whisky nesie vanilkovú sladkosť, bohatú ovocnú chuť, tóny kvetín a korenia a nepopierateľný vplyv dubu. Veď viete, čo sa hovorí: môžete vziať whisky z dreva, ale nikdy nevezmete drevo z whisky.

JAMESON DISTILLER’S SAFE opäť hrá svojimi 43% liehu, je však ľahká, s jemnou sladkosťou a podmanivými tónmi marhule, škorice a melónu. Výraznejšie v nej zacítite sladký jačmeň a prekvapí vás svojou mäkkosťou. Jameson tu preukázal svoje remeslo v celej svojej kráse.  

Tak už ste si vybrali, ktorou verziou oblažíte svoje jazýčky? Nie? To nevadí, veď objednať si ich našťastie môžete aj všetky.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.