Skvelé tipy na “strašidelné“ drinky

Nie je to až tak dávno, čo sa u nás udomácnili halloweenske oslavy. Avšak každým rokom je ich stále viac a viac, ale na druhej strane – spájajú sa so zábavou, tak prečo nie! Odkiaľ tento sviatok vlastne pochádza a ako sa k nám dostal?

Hoci sú to Spojené štáty americké, ktoré tento sviatok preslávili, jeho pôvod sa datuje ešte oveľa skôr a môžeme ho hľadať na britských ostrovov u starých Keltov. Išlo vlastne o oslavu pred ich významným sviatkom Samhain a podľa ich tradícií sa počas poslednej októbrovej noci prelínajú dva svety – mŕtvych a živých.

Do USA sa potom tento sviatok dostal až v 19. storočí. Tento sviatok neskôr prevzali aj Kresťania a tak vznikla vlastne oslava nášho Sviatku všetkých svätých. Zatiaľ čo my podľa kresťanských tradícií počas 1. a 2. novembra navštevujeme cintoríny, aby sme si úctili blízkych mŕtvych, Halloween v Amerike oslavujú najmä deti, a to tak, že sa prezlečú do masiek a takto oblečení koledujú a navštevujú susedov, ktorí ich za to obdaruvávajú sladkosťami. Samozrejme, aj pre dospelých je tento sviatok aktuálny, pretože tí sa počas halloweenskych osláv vydávajú za zábavou.

A tá je v našich končinách čoraz aktuálnejšie. Poďme si teda dať rýchly manuál, aký drink si na Halloween pripraviť a akú masku si na párty zvoliť!

Ponúkame vám malú inšpiráciu na “strašidelne” lahodné drinky

Bloody Mary

bloody mary

Jednoznačné najpopulárnejší halloweensky drink , ktorý by na vašej párty zaručene nemal chýbať.
Ingrediencie:
90 ml -paradajkový džús
45 ml –vodka
20 ml -citrónová šťava
štipka-worchesterská omáčka
štipka-omáčka tobasco
štipka -soľ
štipka -korenie
trochu-ľadu

Postup:
Na dno vysokého pohára dáme pár kvapiek worchesterskej a tobasco omáčky, štipku soli a korenia. Vložíme pár kociek ľadu. Zalejeme vodkou, paradajkovým džúsom a citrónovou šťavou. Dobre premiešame a ozdobíme slamkou, zelerovou stonkou a kolieskom cherry paradajky.Pomer týchto ingrediencií je len a len na vás, záleží, čo máte radi.

Martini s granátovým jablkom a malinami

martini

Zmiešajte niečo príjemné aj pre dámy. Kombinácia granátového jablka s malinami a jemnou ovocnou vodkou bude to pravé pitie pre “ strašidelné “ sestričky.

Ingredience:
200 ml- šťava z granátového jablka
čerstvá štava z 2 citrónov alebo limetky
200 ml- vodka ABSOLUT Raspberry
100 ml- pomarančový likér ( Triple Sec alebo Cointreau )
Na ozdobu: maliny , čučoriedky

Postup:
Šťavu z granátového jablka zmiešame s citrónovou šťavou , raspberry vodkou a pomarančovým likérom do skleneného džbánu. Džbán zakryjeme fóliou a necháme na noc v chladničke. Drink podávame vychladený a ozdobený malinamy alebo čučoriedkami.

BLUE MARGARITA (Sweet Poison Cocktail)

BLUE MARGARITA (Sweet Poison Cocktail)

Blue Margarita je obľúbený kokteil ktorý by nemal chýbať na žiadnej párty . Tento žiarivo modrý nápoj sa tiež nazýva margarita mesačného svitu alebo elektrická margarita. Na jeho prípravu budete potrebovať:

Ingrediencie:
80 ml- tequila
40 ml- blue curacao
20 ml -Triple Sec
2 limetky- 60 ml limetovej šťavy
Kocky ľadu

Postup:
Všetky ingrediencie nalejete zmiešajte v mixéri alebo koktailovom pohári a nakoniec pridáte kocky ľadu. Intenzitu modrej farby si môžete doladiť veľmi jednoducho a to pridaním blue curacao .

TIP: Skutočná Margarita musí mať okraj pohára posypaný soľou. Vezmite si zvyšnú dužinu z limetky alebo citróna a potrite ňou len vonkajší okraj pohára , potom naň pomaly sypte soľ. Dajte si pozor aby sa soľ nedostala do vnútornej strany pohára inak bude váš koktail slaný. Modrú Margaritu nalejte opatrne do pohára, tak aby soľ ostala na okraji pohára. Na zdravie!

Diablova krv

Veľmi jednoduchý a chutný drink ale upozorňujeme treba piť pomaly a zmierou pretože je naozaj silný. Treba zvoliť kvalitné víno aj rum, aby ste nenosili diabla na pleciach po párty.
Ingrediencie:
100ml- červené víno
50ml- rum
200ml Coca Cola
Postup:
Všetky ingrediencie zmiešame dokopy a pomaly popíjame.

Halloweenska maska

Rozmýšľali ste už, ako štýlovo by ste vyzerali v maske Avangers, kostýme White Walter alebo sa chcete premeniť na super hrdinov či nestarnúcu Marilyn Monroe. Takéto kostýmy sa dajú zohnať v každej lepšej požičovni kostýmov alebo môžete popustiť uzdu vašej fantázií a urobiť si kostým doma, nie je to nič extra náročné!

Superman ktorý má imidžové okuliare s čírymi sklami

Na internete nájdete množstvo užitočných tipov na strašidelný mejkap či oblečenie. Môžete sa premeniť, napríklad, na krvavú nevestu a to tak, že si biele šaty ľubovoľne natriete červenou farbou na textil a doplníte k tomu hrôzostrašný mejkap. Muži sa môžu premeniť na zombie – postačí im k tomu roztrhané oblečenie a farby na tvár. Celkový halloweensky outfit môžete oživiť doplnkami či retro a vintage okuliarmi, fantázií sa medze nekladú.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.