Zoznámte sa so skvelým talianskym ginom MALFY

Keď sa povie Taliansko, každému napadne niečo iné, avšak najčastejšie by sme sa stretli vo veciach ako sú pamiatky, bohatá história, umenie, kultúra, pizza a cestoviny. Okrem toho je Taliansko producentom svetovo obľúbených vín a obľúbených nápojov ako napríklad Aperol. Vedeli ste ale, že v Taliansku sa vyrába aj gin? Áno presne tak! Obľúbený farebný, svieži a veľmi chutný Malfy gin je talianskej produkcie.

Ako všetko talianske aj Malfy gin začal ako rodinná firma. Oblasť Moncalieri, považovaná za oblasť kvalitných likérov, sa okrem Carpana, Cinzana a Martini Rossi stala aj kolískou pre gin Malfy. Ten začala v roku 1906 vyrábať rodina Vergnano. Bol unikátny chuťou a aj samotným destilačným procesom. Pôvodne šlo o zmes citrónových šupiek tvorenú z viacerých citrónových odrôd, ktorá sa macerovala v pšeničnom destiláte. Z tejto zmesi sa získal unikátny citrusový extrakt, ktorý bol v ďalšom kroku destilovaný spolu s výberom špeciálnych botanických ingrediencií vrátane toskánskeho jalovca, koriandra a ďalších byliniek spolu s grapefruitovou a pomarančovou kôrou. Gin sa destiluje špeciálnou metódou s použitím špeciálneho destilačného prístroja.

Okrem unikátnej receptúry a procesu výroby, ktorý sa rozšíril o ďalšie postupy a nové recepty na ďalšie giny má Malfy aj ďalšie špecifiká. Jeho krásne fľaše sú výsledkom bohatej tradície v dekorovaní skla a moderného dizajnu. Dokonca aj vrch zátky je vyrábaný z talianského dubu.
Prejdime ale teraz k ginom samotným.

Malfy gin Con Limone

Tento gin sa destiluje z odrody citrónov Sfusato z pobrežia Amalfi, ktoré sa mimochodom považuje za najromantickejšie pobrežie v celom Taliansku. Práve chuť týchto citrónov dominuje celému ginu, v ktorom sa spája s talianskym jalovcom a ďalšími rastlinami. Jeho sviežosť sa stane neoddeliteľnou súčasťou vašich horúcich letných dní. Chuť sa skvele spája napríklad s tonikom a plátkom citróna.

malfy gin con limone

Malfy gin Originale

Klasický suchý gin je vyrobený podľa receptúry Carla Vergnana a Beppeho Ronca z talianskej borievky a ďalších piatich rastlín zmiešaných s minerálnou vodou z neďalekého horského prameňa Monviso. Dokonca samotná etiketa odkazuje na jej jazerá a sneh.

malfy gin originale

Malfy gin Con Arancia

Už na prvý pohľad veľmi výrazný gin. Jeho červená farba je výsledkom procesu výroby, počas ktorého sa používajú veľmi vzácne červené pomaranče zo Sicílie. Okrem ich farby a chuti sú zaujímavé aj dátumom zberu, pretože na rozdiel od klasických pomarančov sa tieto zbierajú v novembri. Šupky týchto pomarančov sa napustia alkoholom a postup je už rovnaký aký sme opísali na začiatku. Vychutnať si ho môžete klasicky s tonikom, osamote, ale prekvapí napríklad aj s kvapkou vermutu. Keď pridáte plátok šťavnatého pomaranča, chute sa krásne prepoja.

malfy gin con arancia

Malfy gin Rosa

Najjemnejší z rodiny Malfy ginov. Ružový gin Rosa sa destiluje podobne ako jeho červený brat Con Arancia, akurát s tým rozdielom, že sa používajú sicílske ružové grepy. Tento unikátny výbuch chutí je skvelý s plátkom grepu.

malfy gin rosa

Talianska kuchyňa je naozaj svetovým unikátom. Vďaka nej máme okrem skvelých jedál, vín aj množstvo unikátnych destilátov. Veríme, že medzi svoje obľúbené si zaradíte aj Mafly giny.

Viac zaujímavostí si môžete vychutnať na našom blogu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.