Sprievodca rodinnými alko-darčekmi

S blížiacim sa vianočným ošiaľom prichádza každoročná dilema, čo darovať najbližším. Ušetrite čas behaním z jedného obchodu do druhého a vybavte vašu rodinu a blízkych pár klikmi na Bevmarkete. A hlavne, vyhnite sa tradičným 3P (Ponožky, Parfém, Pyžamo) 🙂

Pre mladšieho brata, ktorý práve dovŕšil 18

Prvé momenty oficiálneho pitia alkoholu oslávte niečim doslova “ilegálnym” a to tequilou Ilegal Mezcal Reposado. Ani neviete aké spomienky na tento názov mladému pripomenie. Zároveň dvakrát destilovanou a zlatou medailou ovenčenou tequilou zaručíte, že okrem fľašky nedostane pod stromček aj opicu.

Pre staršieho brata, ktorý hrá formu a má vycibrený jazyk vekom

Whisky, do ktorej je priam hriech vložiť ľad. S Glenrothes Vintage Reserve, ktorá pochádza zo škótskeho liehovaru s temnou históriou, si nostalgicky zaspomínate aj na váš súrodenecký vzťah, ktorý rokmi okúsil aj pár kopancov a bitiek o to, kto z vás stlačí gombík na výťahu.

Pre bratranca, ktorý pohár nebrzdí

Doprajte mu chuť, po ktorej nebude musieť hrdinsky odrátavať sekundy, ktoré ho budú páliť v hrdle a pocíti moment zistenia, že nie všetko bez brzdy treba do seba rýchlo kopnúť. Ide to aj pomaly pôžitkársky. Spojte kvalitu s rozumnou cenou a predstavte mu Diplomático Mantuano – novinku, ktorú má venezuelská značka vo svojom portfóliu. Ide o novú receptúru populárneho Botucal Reserva Exlusive.

Pre kamoša, ktorý vám vždy kryje chrbát

Zaspomínajte si na vaše “mládí” a všetky ekrazity, ktoré sa vám za tie mladícke časy preliali hrdlom. A roky, či už desaťročia priateľstva oslávte klenotom spomedzi slovenských vodiek donedávna nedostupnou na slovenskom trhu – Double Cross Vodka.

Pre (budúcich) svokrovcov

Pozor, tu sa pohybujete na veľmi tenkom ľade – nechcete uraziť niečím lacným ani darovať nejakú nudu. Chcete urobiť dojem so správnou dávkou nenútenosti. Odpoveďou je Bentianna – ani víno, ani medovina, slovenská receptúra o ktorej s veľkou pravdepodobnosťou ešte nepočuli. Pri rozbaľovaní darčekov nezabudnite urobiť dojem rozpovedaním príbehu o jej vzniku a chuti slovenskej prírody skrytej vo fľaši.

Pre vášho otca – milovníka piva, ktorého obzory treba rozšíriť za hranice Hurbanova a spol.

Zoznámte ho s Petrom, St Petrom – anglické pivo St Peter’s Cream Stout ocenené zlatom z medzinárodnej súťaže Beer Masters – The Drinks Business 2016 búra pivné predsudky. Vezmite aspoň debničku, tekutého zlata nie je nikdy dosť.

Pre synovca, ktorý sa nevie prestať chvastať študijným pobytom v zahraničí

Ukážte mu, že vaše obzory nekončia okolitými krajinami, Chorvátskom či Britskými ostrovmi. Vy ste svetový! Minimálne vo výbere obsahu domáceho baru. Japonský Jinzu Gin garantuje aspoň 5 minútovú chvíľku ohúrenia (a ticha). Kombinácia tradičného anglického ginu s japonským saké vytvára netradičný experiment, ktorý vyrazí chuťovým bunkám dych.

Pre mladšiu sestru, ktorá nechce aby alkohol “chutil alkoholovo”

Pošlite ju do… trópov. Spolu s Absolut Mango. Vyrába sa procesom kontinuálnej destilácie vysoko kvalitnej ozimnej pšenice a jej chuť je výhradne prírodného pôvodu bez pridaného cukru.

Pre mamu, ktorej doprajte luxusný pôžitok

Mame treba dopriať po adrenalínovej celodennej chystačke vianočnej večere. Darujte jej Baileys Chocolate Luxe, ktorý spája dva najlepšie gastro pôžitky – belgickú čokoládu a alkohol. Po prvýkrát je skutočná belgická čokoláda miešaná s alkoholom takým spôsobom, ktorý umožňuje využiť maximálny zmyslový zážitok.

Pre tetu, ktorá bude závidieť mame jej Baileys Chocolate Luxe

Závidieť nie je pekné (aj keď sa tete nečudujeme). Jedným z riešení je kúpiť Baileys dvojmo. Ale! V alkoholom svete Bevmarketu, je toľko možností, že by bola škoda podarovať to isté. Tete darujte obdobne úchvatný sladký pôžitok, stačí si ísť po nápad do susedného Rakúska. Mozart Gold Chocolate je vyrobený z čerstvej smotany, tmavej belgickej čokolády, dvoch druhov kakaa, originálnej bourbónovej vanilky, kryštálového cukru a čistého destilátu z cukrovej trstiny.

Pre deda vševeda

Legendárnymi príbehmi oplývajúceho deda obdarujte rovnako legendárnym nápojom – Frndžalicou. Rýdzo slovenský nápoj opradený tajomnom je vyrobený klasickou destiláciou v lone slovenskej prírody len z najčistejších prírodných surovín.

Pre babku – hlavu vianočnej hostiny = hlavu celej rodiny

Babka vás odrovná parádnou vianočnou hostinou, tak jej podarujte rovnako parádny darček – exkluzivitu dostupnú na Bevmarket. Ti Arrangés de ced‘ Karambola a Maracuja – rum ocenený dvojitým zlatom z Medzinárodnej konferencii rumov v Madride 2017. Lahodnú chuť rumu zvýrazňuje sladkosť marakuje.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.