Zvládnete to správne stolovanie?

Na rozdiel od minulosti, pravidlá správneho stolovania – servírovania nápojov, v dnešnej dobe nie sú už také striktné.  Ale napriek tomu, v určitej miere,  základné znalosti o pití alkoholu predsa len patria k spoločenskému bontónu a pravidlám, ktoré by mal vo vlastnom záujme ovládať každý človek. Poďme sa bližšie pozrieť na niektoré varianty, s ktorými sa môžete stretnúť pri oficiálnych spoločenských udalostiach, ale aj doma alebo u známych na návšteve. Snáď vám nasledovné informácie a dobre mienené rady pomôžu zorientovať sa v zdanlivo neprehľadnej džungli týchto zásad a podarí sa vám preniknúť do tajov etiky stolovania. Skutočným faktom, ale zároveň komplikáciou je to, že normy sú zložité, rôzne aplikovateľné a nemusia vždy platiť.

Etika stolovania

Hneď na úvod, ak chcete začať, v žiadnom prípade nechceme nikoho odradzovať a vnucovať mu názor, že piť­­ sa dá len určitým spôsobom. Vyskúšajte, čo navrhujeme (ak ste to ešte neurobili) a zistite, či je to niečo, čo pridáva to pravé orechové k vášmu pôžitku z toho, čo ste práve ochutnali.

Je pohár dôležitý?

V tomto prípade existuje jednoznačná odpoveď: Áno, je. Správny výber pohára zaručí, že  váš obľúbený drink bude chutiť oveľa lepšie. Priznajte si to sami pred sebou. Mnohí ste sa už možno  vystatovali, že vám je jedno z čoho pijete alkohol, hlavne, že je čo a to, v akomkoľvek pohári. V kútiku duše ste ale vždy tušili, že vlastne nerešpektujete samotný nápoj a tým sa pripravujete o pocit plnohodnotného zážitku, v rámci ktorého by ste sa mohli nechať unášať  lahodnou chuťou a vôňou obľúbeného nápoja. Na zahodenie nie je ani to, že pri domácich oslavách nielen vy, ale určite aj vaši hostia ocenia vkusné sklo, ktoré zvýrazní chuť alkoholu. Čiže v tomto prípade na vzhľade záleží.

Aperitív

Každá  spoločenská udalosť ako svadba, oslava výročia, firemné posedenie, večera v reštaurácii, ale aj domáca párty začína aperitívom, počas ktorého sa hostia vítajú, zoznamujú, strácajú počiatočný ostych a rieši sa zasadací poriadok. Vhodné je zvoliť aperitív, ktorý nabudí chuť k jedlu, taký čo naštartuje žalúdok a pripraví ho na konzumáciu väčšieho množstva častokrát ťažkého jedla. Obvykle má bylinkovú, horkastú príchuť. Ale opatrne, aperitív má chuť k jedlu povzbudiť, nie utlmiť. Preto si vždy dávajte aj zo spoločenského hľadiska len jeden pohárik. Ak predsa, tak aspoň nemiešajte a dajte si to, čo už sme mali.

Aperitívy rozdeľujeme na:

ľahké – sekty ,ak sú suché a sladké – campari, Becherovka, vermúty, portské, sherry, suché martini  ostrejšie – gin, whisky, rum, vodka, borovička i slivovica a iné

Sekty podávame v miske, v špičke alebo vo flaute. Dezertné vína podávame radšej vo vyšších štíhlych pohároch na dlhej stopke a s obsahom pol deci alebo deci. Naopak, pálenky napr. slivovicu alebo borovičku nalievame do malých pohárov na krátke stopke, vyšších a štíhlejších. Likéry nalievame len do širších misiek na krátkej stopke a s malým obsahom. Ďalej sa na podávanie koňakov a brandy používajú tzv. napoleonky, tenkostenný pohár na stopke súdkovitého a uzatvoreného tvaru. Štrngá sa len s vínom i sektom a vždy si pritom pozeráme do očí. Poháre dvíhame za stopku. Ostatné nápoje len dvíhame.

Mimochodom, štrnganie pohármi na zdravie pochádza z čias starého Ríma. Dôvodom bol strach z otrávenia svojimi nepriateľmi a preto sa štrngalo pohármi ( ktoré boli drevené, hlinené alebo kovové) o seba tak silno, aby sa víno vyprsknutím dostalo aj do susedných pohárov. Ostatne, možno ste to videli a všimli si už v historických filmoch.

Jemnej farbe nápoja by nemal konkurovať svojou pestrosťou príliš vyzdobený maľovaný pohár. Zvyčajne sa nehodí ani k  ostatným umiestneným predmetom na stole. Poháre usporiadame z vonkajšej strany smerom dovnútra podľa toho, ako sa budú používať. To znamená, že vpravo z vonkajšej strany príde pohárik na sekt (aperitív), potom poháre na vodu, nasleduje pohárik na biele či červené víno k predjedlu a nakoniec poháre k hlavnému jedlu. Víno dolievame podľa výslovného priania hosťa alebo po konzumácii prvého pohára každému, kto má menej ako polovicu. Doliatím pomôžeme vínu len občerstviť chuť, buket a teplotu.

Digestív

Pije sa na podporu trávenia po poslednom ťažkom jedle. Zvyčajne sa jedná o silné a tmavé farebné destiláty, ako je brandy, koňak, whisky, fernet, grappa, alebo niečo sladšie ako likér, prípadne dezertné víno.  Digestív v podobe horkého, horko-sladkého alebo sladkého nápoja je úžasným záverom večera .

Ako na  whisky

Posledné roky sa v rámci pitia whisky nekladú žiadne bariéry. Jediným faux pas je snáď popíjanie whisky z tzv. „panákov“. Nie je totiž typom destilátu, ktorý sa pije na jeden dúšok. Pri konzumovaní čistej whisky je dôležité, aby sa mohli rozvinúť všetky jej vône a arómy, preto je najlepšou voľbou pohár so širokým hrdlom. Určite sa vyvarujte krúženiu pohárom tak, ako je tomu napríklad u degustácie vína. Vôňa sa tým uvoľní až príliš, čo vám môže pokaziť celkový dojem. Dávno je  preč trend, ktorý kedysi určoval piť whisky iba samotnú. Ak si chcete nápoj zjemniť, použite vodu či ľad, ktorý silnú arómu nariedi. Súčasná etiketa tiež dovoľuje vychutnať si tento korenený destilát aj v miešanom drinku.

A teraz večný spor. Kazí ľad whisky? Ortodoxní zástancovia čistoty whisky odmietajú kocky ľadu  alebo aj vodu. Do whisky patrí len whisky. Vodou sa totiž stiera charakteristická ľahká rašelinová dymová aróma. Túto dilemu necháme na vašej chuti a inom článku.

Rum 

Výber pohára, z ktorého budete rum popíjať, záleží čisto na vás. My však odporúčame taký, ktorý sa zužuje smerom nahor, aby vône intenzívnejšie splynuli. Pri degustácii rumu sa odporúča servírovať ho pri izbovej teplote od 18 do 21 °C, pri ktorej sa uvoľní jeho charakteristická aróma a zdôrazní drevitá a korenistá chuť. Takže základným pravidlom je rum nedávať do chladničky. Vychutnať si svoj obľúbený rum môžete v akejkoľvek forme a podobe a to na ľade, s kvapkou vody alebo ako súčasť miešaných drinkov. Ak chcete vyskúšať niečo nové, odporúčame niektorý z rodiny rumov značky Conde De Cuba s vynikajúcim pomerom cena/výkon, alebo pre náročnejších zaujímavý Santos Dumont X.O.

Brandy a koňak 

S ľadom, alebo bez? Samotný, či v miešanom nápoji? Absolútne sa stotožňujeme s tým, že aj Maurice Hennessy  ponechal voľnú ruku. Ide hlavne o to, aby chutil a  mali ste z neho radosť . Jedná sa o osviežujúci nápoj, preto by sa mal podávať v rozmedzí od 17 do 22 °C. A keď sa rozhodnete pre  ľad, vložte ho do pohára ešte pred naliatím. Hoci väčšina špeciálnych koňakových pohárov je široká na nízkej stopke, najlepšie si tento nápoj vychutnáte z menšieho pohárika v tvare tulipánu. Dnes nebudeme riešiť rozdiel medzi brandy a koňakom, časom sa k nemu vrátime v náležitom rozsahu.

Vodka 

Vodka je najlepšia neriedená, tak sa dá spoznať jej skutočný charakter. Koktailom sa ale nebráňte. Najbežnejší prehrešok je piť vodku práve vytiahnutú z mrazničky. Poriadne si nepochutíte. Jej skutočne tradičné kvality budú potlačené a pripravíte sa tak o zážitok z degustácie. Najlepšie si ju vychutnáte, ak ju budete podávať za izbovej teploty do vopred namrazených pohárov. Vodka je nápojom, ktorý má veľmi jemné tóny.

Kvalitné víno

Či už obľubujete červené, biele, alebo šumivé víno, mali by ste vedieť, v akom pohári najlepšie vynikne jeho jedinečná chuť. Existuje nepreberné množstvo rôznych typov pohárov na víno, ktoré sa  odlišujú určitými detailmi. Ako si z nich ale vybrať? Hlavné kritériá dobrého univerzálneho pohára na víno, ktoré by ste mali pri výbere zohľadniť, sú: materiál skla, veľkosť a tvar pohára. Tvar pohára je pre kvalitu vína (a aj iného alkoholu) veľmi dôležitý. Práve ten správny pohár dokáže naplno rozvinúť chuť vína, ako aj ukázať jeho krásnu vizuálnu farbu. Chuť tohto hroznového moku najviac zaboduje v pohári z číreho priezračného a hladkého skla. Zabudnite na farebné, mliečne, či brúsené sklo. Môže úplne skresliť informáciu o ví­ne napr. veku vína alebo o  použitom hrozne.

Ak sa predsa len rozhodnete pre takýto typ pohárov, vedzte, že sa oberáte o časť pôžitku a potešenie, ktoré so sebou nesie farba ví­na. Je na vychutnávanie ví­na jednoducho nevhodné. To nie sú ani poháre s reliéfom. Sklo by malo mať tenkú stenu, aby nebolo ťažké a dalo sa dobre držať. Pohár by mal mať taký veľký objem, aby ste ním vedeli zakrúžiť bez vyliatia vína. Veľkosť pohára sa pri rôznych typoch vín odlišuje. Sklo musí mať stopku, a to nielen z estetických dôvodov, ale hlavne preto, aby ste pohár držali za ňu a nenechávali tak odtlačky na čistej čaši. Držanie za stopku tiež zaručuje, že teplo z ruky neovplyvňuje doporučenú teplotu vína. Dĺžka stopky je vecou osobného názoru.  Kratšie stopky sú praktickejšie, najmä na denné použitie, dlhšie sú zase elegantnejšie, ale ľahšie sa lámu.

Víno a jeho farby

Existujú jemné rozdiely medzi pohármi používaných pre červené víno a biele víno. Všeobecne platí, že kalichy na biele vína sú štíhlejšie, mávajú dlhšiu stopku, čo dopomôže tomu, aby víno zostalo čo najdlhšie chladné a menší, otvorený tvar. Teplota servírovaného bieleho vína by mala byť nižšia ako u červeného vína. U pohárov na červené víno, kedy zvýšenie teploty po naliatí do pohára pomôže rozvinúť arómu a chuť, môže byť objem väčší.  Zvyčajne majú súdkovitý tvar, aby sa víno pri nalievaní pekne prevzdušnilo a mohlo dýchať. Nožička takého pohára bude kratšia. Väčšia miska umožňuje  krúžením vína uvoľniť vôňu  a vychutnať tak buket, ktorý je sústredený okolo okraja pohára. V prí­liš malom pohári vám hrozí­, že ví­no rozlejete, alebo v horšom prí­pade oblejete seba, či partnera.

Poháre na ružové vína vynikajú zvonovitým tvarom, kde telo sa smerom k hrdlu otvára, aby sa vonné zložky nápoja viac uvoľňovali do okolia.

Niektoré konkrétne značky vín majú určený vlastný štýl pohára.

servirovanie

Šampanské, šumivé vína i sekty 

Táto posledná typická skupina má špeciálne poháre, ktoré sú zaujímavé tým, že sú štíhle a nazývajú sa „flauty.“ Vďaka úzkemu tvaru, ktorý pomáha chrániť bublinky, vynikne práve ich šumivosť, s následným vytvorením jemnej peny na vrchole, čo prispieva k vizuálnej estetike.

Spomeňme samostatne Prosecco, určite si to zaslúži, pretože je čím ďalej populárnejšie. Toto ideálne šumivé víno podávajte vychladené na teplotu 6-8 °C v tulipánových pohároch.

Šumivé víno je nápoj pre slávnostnejšie príležitosti.  Efektne hlučné otváranie šumivého vína je možné iba pri mimoriadnych príležitostiach, ako je silvestrovská oslava alebo na výslovné želanie hostí.

Hlavne s dobrou náladou

Ste v cieli menšieho maratónu  základných, dobre mienených informácií, ktoré vám umožnia získať z nápoja to najlepšie, čo môže ponúknuť. Či niečo z toho použijete, je čisto len na vás a vašich chuťových preferenciách. Skúsme sa tento raz rozlúčiť úsmevne pravdivým citátom, ktorý sa hodí do  našej témy:

Dodržujte všetky pravidlá a utečie vám všetka zábava.“ — Katharine Hepburnová

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.