Tá pravá inšpirácia na leto? Jednoznačne Cointreau

Ovocný likér, v ktorom cítiť závan Francúzska, slobody, elegancie a zmyselnosti. Aj to je Cointreau, obľúbená parížska pochúťka nezameniteľnej chuti. Tú mu zabezpečuje rafinovaná vyváženosť sladkej a horkej stopy pomarančov z Haiti, Španielska a Brazílie.

„S nadšením som sa pustil do vývoja tohto likéru, u ktorého som chcel spojiť čírosť krištáľu a jemnosť arómy pomocou dokonalej kombinácie kôry sladkých a horkých pomarančov.“ Presne týmito slovami sa k obľúbenému alkoholickému nápoju vyjadril človek, ktorému zaň vďačíme.

Cointreau má pôvod v meste Angers (na západe Francúzska), kde sa začal v roku 1849 vyrábať. Avšak, každá časť výrobného procesu podlieha prísne utajenej receptúre. V zásade sa jedná o spojenie neutrálneho liehu s výťažkami kôry sladkých i horkých pomarančov, a za pomoci dvojnásobnej destilácie. Cointreau obsahuje 40% alkoholu, výborne chutí s ľadom a s limetkou v pomere 1:4, no možno ho pridať aj do kávy so šľahačkou. Jeho chuť ešte väčšmi zvýrazníte, ak si k nemu naservírujete šťavnaté ovocie, syry či biftek.

Cointreau ako súčasť miešaných drinkov

Obľúbený pomarančový likér môže byť tým správnym spestrením leta, pričom prípravu miešaného nápoja Cointreau Fizz zvládne úplne každý. Stačí vedieť odhadnúť a namiešať ten správny pomer jednotlivých ingrediencií: Cointreau (50 ml), limetková šťava (20 ml) a perlivá voda na zaliatie (100 ml). Nápoj podávajte v pohári na long drink so slamkou a s niekoľkými kockami ľadu.

Náš tip: Perlivú vodu kľudne vymeňte za akýkoľvek ochutený variant, džús či iný bublinkový nápoj. V tomto smere naozaj platí, že fantázii sa medze nekladú.

A čo tak vyskúšať aj inú, rovnako chutnú alternatívu drinku s nezameniteľnou chuťou Cointreau?

Pripravte si:

☻ 50 ml Cointreau
☻ 100 ml ružového vína Tavel Rosé
☻ 100 ml brusnicového džúsu
☻ niekoľko plátkov pomaranča
☻ 2 štipky rozmarínu
☻ ľad

Takýto je postup:

Do polovice pohára dajte ľad a nalejte vychladené Cointreau, víno a džús. Pridajte vetvičky rozmarínu, ktorými drink premiešajte. Dodáte mu tým ľahký, rozmarínový nádych. Na záver vložte do drinku nakrájané plátky pomaranča a jeden plátok pridajte aj na okraj pohára ako ozdobu. Takto pripravený drink smelo podávajte. Na zdravie! 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.