TOP zaujímavosti o gine. Jeho pôvodný význam vás prekvapí

Gin patrí k najznámejším alkoholickým nápojom a osviežujúcim letným spestreniam. V ďalších riadkoch vám o ňom prezradíme aj to, čo ste doposiaľ netušili.

ღ Slovo gin je skrátenou verziou zastaraného anglického slova genever, ktoré v preklade znamená jalovec. Ten je zároveň hlavnou ingredienciou nápoja, no samozrejme nie jedinou.

ღ Jeho vznik datujeme do obdobia stredoveku, keď sa využíval ako bylinný liek na rôzne choroby, predovšetkým ochorenie obličiek. Netrvalo dlho a uplatnenie našiel aj v oblasti alkoholických nápojov.

ღ Výraznú horkastú chuť mu dodávajú citrusové plody, sladké drievka, aníz, baobab, koriander, muškátový oriešok a ďalšie prísady.

ღ Čo sa samotnej výroby týka, sprvu sa destiluje fermentované obilie. V etape ďalšej destilácie sú potom pridávané bylinky a rôzne ochucovadlá vytvárajúce jeho typickú chuť. Niekedy sa gin destiluje viackrát s postupným pridávaním nových a nových ingrediencií.

ღ V priebehu 17. storočia sa zásluhou Viliama Oranžského dostal na Britské ostrovy, najskôr v podpultovej a surovej forme, pretože miesto borievky býval používaný terpentín.

ღ Popularita ginu v Anglicku výrazne stúpla v 18. storočí v súvislosti s povolením nelicencovanej výroby. Tým sa otvoril trh nekvalitného ginu a vďaka nízkej cene si ho mohli dovoliť i chudobnejšie vrstvy obyvateľstva.

ღ Reputácia ginu tým značne utrpela. Dodnes nájdeme v anglickom jazyku veľa slovných spojení, ktoré v prenesenom význame znamenajú opilstvo či bary s pochybnou povesťou.

ღ Ľahká dostupnosť ginu kráčala ruka v ruke s nežiaducimi vplyvmi jeho zvýšenej konzumácie. Negatívne dopady, na čele s vysokou úmrtnosťou, sa podarilo regulovať až v roku 1751 presadím licencovanej výroby a predaja ginu.

ღ Výroba ginu prešla rôznymi vylepšeniami. Spočiatku prebiehala v klasickom medenom kotli. V 19. storočí sa do výrobného procesu zaradil cukor, čím výrobcovia dosiahli sladšie a jemnejšie druhy, napríklad obľúbený Old Tom style.

ღ Destilovaný gin a London gin by mali mať obsah alkoholu aspoň 37,5%. V Amerike o čosi viac – minimálne 40%. Presný recept na výrobu dry ginu si každá pálenica úzkostlivo stráži.

ღ V tropických kolóniách sa bežne na liečbu malárie využíval tonik, respektíve hlavná súčasť toniku – chinín. Boli to práve vojaci v kolóniách, ktorí vymysleli spojenie gin a tonik.

ღ Do výroby a histórie ginu možno v súčasnosti nahliadnuť vďaka belgickému múzeu v Hasselte.

ღ Povráva sa, že gin bol navrhnutý tak, aby urýchlil tráviace procesy v organizme. Podľa štúdie, ktorú uskutočnili vedci na Univerzite Sigulda v Lotyšsku, gin skutočne zrýchľuje metabolizmus a pomáha telu efektívnejšie spaľovať kalórie. Pri pokusoch vedci využili dve samostatné skupiny myší, gin a vodu. Myšiam, ktorým aplikovali dúšok ginu, sa zrýchlil metabolizmus o 17 percent. No v prípade vody neboli zaznamenané žiadne zmeny.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.