Tour de rum/Nápoj morských chuligánov

Je pozoruhodné ako v nás dokáže drink vyvolať pocit či emóciu vôňou, chuťou či držaním plného pohára v ruke. So škótskou sa cítite elegantne, s brandy pohodovo, no najlepší je pocit s rumom. Cítite sa tak drsne, ako chuligán, ako pirát.

Mnoho ľudí používa rum ako nápoj do kokteilov a napriek tomu, že mnohé z nich je škoda miešať (aj keď to nie je taká katastrofa ako víno s kolou) a stačí si ich len tak vychutnávať s dvoma kockami ľadu.

Rum ako taký je vyrábaný vo viacerých krajinách sveta, drvivá väčšina “tých dobrých” pochádza z Karibiku a latinskej Ameriky. Konkrétne z týchto zemepisných šírok pochádza aj historicky prvá dokumentácia rumu zo 17. storočia.

Popularita rumu rýchlo eskalovala do využívania na výmenný obchod ako platidlo a forma uplácania v politike. Traduje sa, že inaugurácia Georga Washingtona sa nezaobišla bez veľkého sudu rumu z Barbadosu. (Tomu hovoríme efektívnejšia kampaň ako more billboardov a pokecy s dôchodcami).

A ako to bolo s pirátmi? Mnohých z nás fascinuje ich vzťah s rumom. Takmer v každom hollywoodskom filme o pirátoch sa prelievajú hektolitre za spevu pirátskych pesničiek. Napriek mnohým pochybnostiam o hollywoodskom prikrášľovaní, nám Captain Morgan usmievajúci sa z fľaše neklame – k pirátom proste patrí rum. Keď v roku 1655 britské kráľovské námorníctvo obsadilo Jamajku, získali kontrolu aj nad rumovým priemyslom. Námorníci dostávali denné prídely, ktoré si museli riediť s vodou, aby boli stále schopní práce na mori. Keď však piráti prepadli lode a získali všetok rum, tak im nikto nestihol v topiacej sa agónii povedať o riedení rumu s vodou. Zanedlho sa mnohí z pirátov stali závislými na zlatistom alkohole a vďaka  narastajúcej popularite sa stal rum novým platidlom.

Počas pirátskej plavby z jednej krajiny do druhej degustovali (a my spolu s nimi) rôznorodé odtiene chutí. Porozprávame vám o lahodnom rume, ktorý je fermentovaný a destilovaný predovšetkým zo šťavy z cukrovej trstiny alebo jej bioproduktov ako je melasa. Pôvodne priezračný alkohol získava bohaté hnedo-zlatisté farby dozrievaním v dubových sudoch.

V Brazílii sa rum vyrába z melasy, jednoduchým fermentačným procesom, ktorý je v podstate kombináciou vody a kvasenia. Rumy na Barbadose, Grenade, Belize a ďalších anglicky hovoriacich ostrovoch zas majú typicky tmavú farbu a plnú chuť. Keď sa “preplavíte” na Haiti, Guadeloupe a Martinique, tak si vychutnáte oceňovaný rum vyrábaný zo šťavy z cukrovej trstiny namiesto melasy, čo pridáva fľaškám na hodnote.

Rovnako môžete ochutnať aj vy, pričom netreba riskovať morskú chorobu či bookovať letenku – postačí vám pár klikov a ochutnáte alkohol, ktorý si dnes poniektorí spájajú s populárnymi a ženskými kokteilmi. Ktorý alkohol je však viac chlapský ak nie ten po stáročia pitý pirátmi a námorníkmi. Faktom ostáva, že množstvo variant a možností využitia robí rum jeden z najuniverzálnejších zo sveta alkoholu.

Na zdravie!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.