Vianoce v pohode: základy domáceho baru

Aj na vás už pomaličky dolieha blížiaca sa sezóna sviatkov radosti? Tešíte sa na otázky tety Viery, kedy sa už konečne vydáte a na neodvratné debaty so strýkom Imrom o strane z opačného politického spektra? Prežite sviatky pokoja v skutočnej pohode – zriaďte si domáci bar.

Či už si ho budete zriaďovať kvôli zachovaniu vlastného mentálneho zdravia, alebo chcete takouto vychytávkou obdarovať svojho blízkeho (odporúčame ako skvelý vianočný dar pre svokra, manžela, otca, ale aj babičku), je potrebné ho poriadne vyzbrojiť. Máme tip od dlhoročného barmana, ktorý nám prezradil, čo by nemalo vo vašom domácom bare určite chýbať na namiešanie ľahkých domácich koktejlov.

Tip č. 1: Nepotrebujete najdrahší alkohol.

Aspoň čo sa použitia do miešaných nápojov týka. Zaobstarajte si jednoduchý biely (Havana) a tmavý (Kraken) rum, klasickú írsku whisky (Jameson), bielu tequilu (Jose Cuervo) a nezabudnite na suchý gin (napr. Beefeater).

Tip č. 2: Vodka je pre ľudí, čo nevedia miešať drinky.

Presne tak. Vodka s brusnicovým džúsom je síce základ na Cosmopolitan, ale vy nie ste žena po 30-tke žijúca v New Yorku v 90-tych rokoch. Presne tak, nie ste Carrie Bradshaw, tak poďme sa naučiť piť aj niečo iné.

Tip č. 3: Odpoveďou na vaše otázky sú citrusy.

Čo nesmie chýbať v vašej kuchyni, ak si chcete miešať domáce drinky? Limetky, citróny, pomaranče. Na osladenie a doladenie harmónie chutí postačí akýkoľvek váš obľúbený domáci sirup.

Tip č. 4: Likéry? Áno, prosím.

Zásobte sa najmä Cointreau (francúzsky pomarančový likér, ktorého vznik sa datuje do roku 1849), Noilly Prat (originálny suchý biely vermút pochádzajúci z Francúzska) a koňakom (napríklad Roland Bru – vytvorené tradičným spôsobom, ktorý je verný regiónu Grande Champagne). Drsné, horkosladké podtóny, ktoré dokáže obsah týchto fľašiek vyčarovať, osviežia každý váš drink a pridajú na nálade.

Takto vystrojení budete s ľahkosťou balansovať pomedzi rodinných príslušníkov, podávať drinky prvej pomoci, utešovať sa írskou kávou, alebo čajom s rumom. Vianoce sú iba raz za rok, tak si ich poriadne užite. Ak neviete, čo darovať, pamätajte: fľaša alkoholu poteší vždy. Kompletný domáci bar však bude tešiť po celý rok.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.