Víno a sladké pokrmy? Výborná kombinácia!

Čo si obvykle doprajete k poháru dobrého vína? Zrejme je to jedlo či pochutina slanšej chuti, keďže táto kombinácia je už medzi ľuďmi pomerne zaužívaná. No možno vás prekvapí, že určité druhy vína výborne ladia i k sladším pokrmom.

Víno k ovocným zákuskom

Ak vám v reštaurácii naservírujú tmavý ovocný či orechový zákusok, vaša voľba by mala byť jasná. Tokajským vínom, prípadne obľúbeným sherry, určite nič nepokazíte. Sherry má blízko k vínu, hoci bežným vínom nie je. Ide o víno fortifikované, podobne ako napríklad portské víno. Sherry sa vyrába iba zo španielskeho bieleho hrozna. Má ľahkú, avšak suchú chuť, pretože sa fortifikuje až po ukončení procesu fermentácie. Nalieva sa do 500-litrových sudov vyrábaných z juhoamerického dubu a uložených do solera systému (sudy sú uložené na seba v tvare pyramídy). V sudoch je ponechaný voľný priestor, aby sa mohol vytvoriť flór (tenká vrstva autochtónnych kvasinkových buniek, ktoré sa vytvárajú na povrchu sherry). Je to jedna zo základných podmienok, vďaka ktorej sherry získava špecifickú chuť.

Pudingy, krémy, zákusky so šľahačkou či penou

Aby toho sladkého nebolo málo, prezradíme vám, aký typ vína sa hodí k zákuskom a ďalším sladkostiam tohto druhu. Chuťovo ich výborne doplnia červené vína z botrytického hrozna (vyznačuje sa vyššou cukornatosťou) z európskych a mimoeurópskych oblastí, a taktiež portské víno. Portské víno je najslávnejším portugalským výrobkom a zároveň exportným artiklom. Dalo by sa povedať, že ide o jeden zo symbolov Portugalska. Je bohatšie, ťažšie a sladšie než väčšina iných vín a má vyšší podiel alkoholu (väčšinou 19,5 či 20%). Často sa servíruje po jedle ako dezertné víno. Typické portské je červené sladké víno, no existujú aj jeho biele, suché a polosuché varianty.

Víno k zmrzlinám a ďalším mrazeným produktom

Mrazené dezerty nie sú k vínam príliš vhodnou maškrtou, keďže znižujú citlivosť chuťových pohárikov a podnebia. Tie bývajú pri správnom vychutnávaní vína nenahraditeľné.

Víno k bohatému, ovocnému šalátu

Ďalšia chutná alternatíva počas letných dní. No pasuje k nej víno? Pravdou je, že ani veľmi nie, pretože ovocie je pre víno príliš „kyslým“ partnerom. Výnimkou môže byť sladučký melón, keďže ten dokáže vytvoriť skvelé spojenie s vínami muškátovej odrody či vybranými ľadovými vínami.

Víno k čokoládovým dezertom

A na záver si posvietime na čokoládové dezerty. Či už je reč o čokoládových zákuskoch alebo poleve, nič nepokazíte, ak si k ním doprajete bohaté dezertné vína, vyrobené z hrozna napadnutých ušľachtilou plesňou. Ideálnymi sú červené víno Chateau Grand Renom 2008, francúzske víno Pinot Noir Cuvee des Hospices des Strasbourg a vo všeobecnosti akékoľvek červené víno s vyšším obsahom alkoholu.

Nezabudnite, že …

A ešte jedno dôležité upozornenie. Pri výbere vín sa neriaďte cenou. Sudové vína kupujte od poctivých vinárov a čapujte ich vždy do skla. Obsahujú totiž agresívnu kyselinu vínnu, ktorá v plaste ľahko oxiduje a zásadne mení chuť vína.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.