A víťazom sa stáva…. Sommelier Select!

Málokedy máte možnosť ochutnať víno priamo od someliéra. Starostlivo vybrané, pozbierané a spracované pod jeho dohľadom. Odporučené na váš stôl a nakoniec – ocenené! Značke Sommelier Select sa totiž darí zbierať ocenenia kade chodí, vďaka výnimočnej kvalite týchto slovenských vín.

Značka Sommelier Select začala písať svoju históriu len nedávno. Do výrobného procesu zasahuje someliér od pestovania až po finálny produkt. Hrozno musí byť stopercentne zdravé a podľa cukornatosti pri zbere je označené ako neskorý zber. Vína s chráneným označením pôvodu spoznáte podľa skrutkovacieho uzáveru a vína s označením obce sú uzavreté korkom. Kvalitatívny rozdiel medzi nimi však nie je, líšia sa len arómou a určením vína.

Čo sa skrýva za krásnym logom na fľašiach? Ide o symbol tastevin – špeciálna miska vyrobená zo striebra, ktorá sa používala na degustáciu a testovanie vín.

Tento symbol someliérov pochádza z Burgundska a používa sa už niekoľko storočí. Tvar degustačnej misky má svoj význam – dno je vypuklé a reliéfne zdobené, čo umožňuje posúdiť silu a odtieň farby vína, najmä červeného, v rôznych uhloch svetla sviečky.

Akými cenami sa môžu tieto vína, ktorých kvalita ďaleko prevyšuje ich cenu, pochváliť? Držte sa – je ich viac než dosť.

Rizling vlašský je absolútnym šampiónom súťaže slovenských vín a šampión kategórie Biele suché slovenské vína zo súťaže Víno Bojnice. Na tej istej súťaži získali ocenenie aj odrody Frankovka modrá, Cabernet sauvignon rosé, Rizling rýnsky, Tramín červený, Chardonnay, Pálava, Devín AOV, Müller thurgau, Silvánske zelené, Rulandské šedé a Cabernet sauvignon. Na festivale Vínne trhy v Pezinku pozbierali dve zlaté a jednu striebornú medailu a v Trnave na Vino Tirnavia získali 2 strieborné medaily. Na pomerne novú značku je to celkom slušné, čo poviete?

Veríme, že toto víno oceníte aj vy. V našej ponuke si každý milovník vín určite vyberie svoje obľúbené. Bevmarket vám želá veľa príjemných chvíľ pri jeho ochutnávaní.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.