Zoznámte sa – Beer. St. Peter’s Beer

Z krajiny čaju o piatej, agenta 007 a kvalitného ginu, uvádzame na Bevmarkete ďalšiu novinku – kvalitné anglické pivo z pivovaru St. Peter’s. Spoznajte ho spolu s nami.

Nezávislý pivovar St. Peter’s bol založený pred vyše 20 rokmi Johnom Murphym. Zakladateľ marketingovej agentúry a majiteľ krčmy v Londýne využil potenciál, ktorý ponúkal anglický vidiek a vyrobil anglickú pivnú kvalitu ukrytú v ikonickej fľaške, ktorá sa inšpirovala starou fľašou ginu z 18. storočia.

História neožíva len v dizajne fľaše, ale aj v pivovare, ktorý sa nachádza v priestoroch St. Peter’s Hall – súborom poľnohospodárskych budov v grófstve Suffolk. Postavené boli už v 12. storočí a odvtedy sa brány St. Peter’s Hall takpovediac nezatvorili – pivovar je otvorený pre návštevníkov takmer po celý rok.

Výborná chuť piva St Peter’s stavia na troch pilieroch:

  1. Priezračne čistá voda z hlbokej studne, ktorá je prirodzene filtrovaná cez vrstvu hornín, vďaka ktorej je obohatená o cenné minerály pri nulovom obsahu nitrátov.
  2. Jačmeň vypestovaný priamo na pozemkoch obklopujúcich pivovar St Peter’s.
  3. Kvások, ktorý dovŕši zázrak/ proces výroby do konca, je ručne vyberaný z vyše 350 rôznych odrôd dostupných v Národnej kolekcii kvasných kultúr v Inštitúte pre potravinársky výskum.

Pivovar sa preslávil najmä svojimi chladenými filtrovanými fľaškovými pivami, ktoré tvoria až 80% výroby. Okrem tradičných pív si pod značkou pivovaru vychutnáte aj sudové pivo, bezlepkové pivo a menej tradičné jačmenné moky ako medový porter alebo ovocné pivo. Ich receptúra ako aj proces výroby čerpajú inšpiráciu z 19. storočia a používajú len sezónne ovocie v čase, keď zreje a je plné cukru a šťavnatej chuti.

Na rade sú vaše chuťové bunky, aby spoznali zlatisté “beer”.Stačí si vybrať z ponuky St. Peter’s na Bevmarket a už o 48 hodín sa s pivom môžete zoznámiť osobne.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená.